fbpx

Seyahat Çantanızda Neler Olmalı

Seyahat Çantanızda Neler Olmalı

Seyahat Çantanızda Neler Olması Gerektiğini Sizler İçin Araştırdık

Seyahat Çantasında Neler Olmalı
Seyahat Çantanızda Neler Olmalı

Dikkat Edilmesi Gereken 5 Önemli Adım!

Bolca seyahatli bir hayata sahip olanlar için seyahat çantası her daim hazır olmalıdır. Çünkü kısa sürede yolculuk için alınması gerekenleri hatırlamak ve eksiksiz şekilde seyahat çantasına yerleştirmek gerçekten kolay değil. İşte bu nedenle, seyahatlerin kurtarıcısı olan ve temel ihtiyaçları içinde barındıran bu çantada seyahat çantasında neler olmalı sizin için bir liste oluşturduk.

Hava Durumunu Kontrol Etmeyi Unutmayın!

Seyahat Çantanızda Neler Olmalı
Seyahat Çantanızda Neler Olmalı

Seyahat edilecek olan lokasyonun, seyahat dönemindeki hava durumunu kontrol etmek ilk yapılması gerekendir. Böylelikle gidilen yerde neler gerekli olabilir ipuçları verecektir. Aynı zamanda zaman tasarrufu da sağlayacaktır.

Eğer ki yapılacak seyahatin yapılacağı yer, güneyde bulunan sıcak şehirlerden Fethiye veya Fethiye bölgelerinden biriyse elbette; şort, terlik, mayo, güneş gözlüğü ve güneş kremi unutulmaması gereken eşyalardır. Çantaya yedek t-shirt ve gece için rahat ama şık kıyafetler koymayı da sakın unutmayın. Hava durumunun tam tersini gösterdiği şehirler içinse; içlik başta olmak üzere, kalın kıyafetler, yağmurluk ve çoraplarla birlikte bere, eldiven ve kaşkol da unutulmamalıdır.

Fethiye Otelleri Tatil Paketleri
Fethiye Otelleri Tatil Paketleri 0539 920 9040

Ayakkabı Tercihi

Ayakkabı seçimi tamamen kişiseldir. Bazı kişiler tek bir ayakkabıyı birden fazla kombinasyon için kullanabilir. Bazıları da seyahat çantası içine en az iki çift ayakkabı koymadan yolculuk yapmaz. Tamamen tercih meselesi elbette, ancak yürüyüş yapmayı seviyorsanız bir çift spor ayakkabısı günlük geziler ve sabah ya da akşam yürüyüşleri için hiç fena olmayacaktır.

Kişisel Bakım Şart

Seyahat Bakım Seti
Seyahat bakım seti

Şampuandan diş fırçası ve macununa kadar pek çok detay söz konusu kişisel bakım ürünleri için. Bu nedenle seyahat boyu olanlar arasından seçim yapmak, hem ihtiyaçlarınızın karşılanmasını hem de seyahat çantasıiçerisinde daha az yer kaplamalarını sağlayacaktır. Kadınlar için ekstra makyaj malzemeleri ve günlük kremlere de yer ayrılması gerekir. Bunun için de kilitli ve şeffaf poşetler en iyi yardımcılardır. Hem koruyucu hem de tüm ürünleri bir arada tutma görevini yerine getirirler.

Kişisel ve Önemli Eşyalar

Başlıktan da anlaşılacağı gibi önemli eşyalar statüsüne; elektronik olanlar ve kişisel olarak da para dahil olacaktır. Elektronik eşyaların hassas olduğu düşünülürse, sürekli yanınızda taşıyacağınız ufak bir sırt çantası daha kullanmanız faydalı olabilir ya da uzun askısı olan çapraz takabileceğiniz bir kol çantası. Ayrıca paralarınızı da çantanın farklı bölümlerine koymanız düşürme ya da istenmeyen durumların yaşanması riskini azaltacaktır. Aynı durum kredi kartları için de dikkate alınabilir. Hem gezerken bir anda gördüğünüz ve hoşunuza giden herhangi bir şeyin fotoğrafını çekmek için fotoğraf makinanızı seyahat çantası içinde tutmanızın anlamı olmayacaktır.

Sırt Çantasını Nasıl Yerleştirdiğiniz Önemli

Seyahat Çantası Yerleştirme
Seyahat çantası yerleştirme

Sırt çantasına koyacaklarınız kadar, sırt çantası yerleştirilme biçimi de önemlidir. Doğru bir yerleşimle son derece pratik şekilde aradıklarınızı seyahat çantasının içinde bulabilirsiniz. Bu da size zaman kazandırır. En çok kullandığınız ya da seyahat süresince en sık kullanacağınız eşyaları üste, en az kullanacaklarınızı da çantanın alt kısmına koymanız size büyük rahatlık sağlayacaktır.

Özellikle kısa süreli seyahatlerde aslında seyahat çantasında neler olmalı telaşına hiç gerek yok. Temel ihtiyaçları karşılayacak olan eşyaların yanınızda olması ve pratik çözümler sunması, seyahat boyunca sorunsuz  zaman geçirmeniz için en iyi yardımcılarınız olacaktır.

Yorum bırakın