fbpx

Fethiyede Macera Tatili Seni Bekliyor

Fethiyede Macera Tatili Seni Bekliyor

Mavinin ve yeşilin her tonunun kucaklaştığı Fethiye güneyin en gözde yerlerinden biri. Tarihi dokusu, doğal güzellikleri, yürüyüş yolları, kıyıları, plajları ve koyları… Fethiye, aklınıza gelebilecek tüm güzelliklerin bir arada buluştuğu eşsiz bir yer. Buraya gelip de memnun olmamak mümkün değil.

Fethiye tatili boyunca her gün farklı bir koyu keşfedebilir; Ege’nin serin sularında yazın tadını en iyi şekilde çıkarabilirsiniz. Doğa, kum, güneş ve plajın tadını alabileceğiniz Ölüdeniz’e de; dünyadaki ilk yerleşim yerlerinden biri olarak kabul edilen Kayaköy’e de gidebilirsiniz. Ya da yürüyerek Saklıkent’i keşfedebilir; Kabak Koyu’nun eşsiz güzelliği karşısında huzurlu bir zaman geçirebilirsiniz.

Fethiyede Macera Tatili Seni Bekliyor
Fethiyede Macera Tatili Seni Bekliyor

Tarihin ve doğal güzelliklerin başkenti olduğu gibi eğlence ve macera konusunda da Fethiye’nin yeri yadsınamaz. Sizi heyecanlandıracak, adrenalinizi artıracak etkinliklere katılarak tatilinize farklı bir boyut kazandırabilirsiniz. Bunun için ilk akla gelen tabii ki; Fethiye yamaç paraşütü! Dünyanın eşsiz güzelliklerinden biri olan Ölüdeniz’e biraz daha yukarıdan bakmak isterseniz, yamaç paraşütüyle unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Yaz kış fark etmeksizin yamaç paraşütü yapabildiğiniz Fethiye’de, esas atlayış noktası ise Babadağ.

Fethiye Otelleri Tatil Paketleri
Fethiye Otelleri Tatil Paketleri 0539 920 9040

Ölüdeniz’in Belcekız tarafında bulunan Butterfly Paragliding şirketinden bilet alarak Babadağ yolcuğunuz için ilk adımı atabilirsiniz. Bu unutulmaz anı yaşamak için de, farklı atlayış noktaları bulunuyor; 1200 metre ile 1960 metre arasında da bu pistlerin bulunduğu noktalar değişiyor. Rüzgârın yönüne göre bu pistlerden biri pilotlar tarafından seçiliyor ve eğitmenler eşliğinde çift kişi şekilde havalanabiliyorsunuz. Bu macerayı en iyi şekilde yaşamak için asıl önemli nokta ise, profesyonel ve güvenli bir hizmet veren Butterfly Paraşüt şirketinden rezervasyon yapıtrmak. Sonrasında kendinizi sınırsız heyecana ve mutluluğa bırakabilirsiniz.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü 0539 646 6460
Ölüdeniz Yamaç Paraşütü 0539 646 6460

Fethiye, yalnızca ülkemizden değil; yurt dışından gelen ziyaretçiler tarafından da rağbet gören bir yer. Bunun ise birçok nedeni mevcut. Masmavi ve tertemiz denizi, sessiz ve huzurlu koyları, yüzyıllar öncesine götüren eşsiz tarihi, uzun yürüyüşlerle keşfedebileceğiniz yemyeşil alanları… Ve daha nicesi. Antik Çağ döneminden kalma birçok tarihi esere ve yapıya ev sahipliği yapan Fethiye, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihiyle de ön planda bir ilçe.

Fethiyede Macera Tatili Seni Bekliyor

Milattan önce 3 binli yıllara kadar uzanan köklü tarihi ile Likya Uygarlığı’nın esintilerini taşıyan Kayaköy, sanırız görmeniz gereken ilk yerlerden. Doğa yürüyüşlerine katılarak da keşfedebileceğiniz bu eşsiz köy, oldukça mistik bir havaya sahip. Yine Likya’nın esintilerini görebileceğiniz bir diğer adres is Tlos Antik Kenti.  Burada aynı zamanda, Kronos Tapınağı’nı, büyük hamamı ve bazilika kalıntılarını da görebiliyorsunuz.

Fethiye’de Macera Tatili Seni Bekliyor
Fethiye’de Macera Tatili Seni Bekliyor

Fethiye Antik Kentler açısından da bir cennet. Tlos Antik Kenti gibi mutlaka gidip keşfetmeniz gereken yerler var. Bunlardan biri de Letoon Antik Kenti. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yerini almış bu anıt, Tanrıça Leto’ya adanmış. Apollon’un oğlu Telmessos’tan adını alan Telmesson Antik Kenti de görmeniz gereken bir diğer nokta. Ayrıca muhteşem görüntüsüyle Dalyan Kral Mezarları da unutulmamalı. Bahsi geçen birçok tarihi eserin yanı sıra, doğal güzellerinden söz etmemek de olmaz.

İlçeyi ziyaret etmek için en iyi sebeplerden biri de Kelebekler Vadisi. Ölüdeniz üzerinden ulaşabileceğiniz vadi, birçok kelebek türüne ve botanik çeşitliliğe ev sahipliği yapıyor. Bölgenin tek doğal şelalesi olan Gizlikent Şelalesi’ne de uğrayabilir; sonrasında ilçenin en güzel keşif yerlerinden biri olan Saklıkent Kanyonu’nu ziyaret edebilirsiniz.

Fethiye macera tatili duraklarından biri olan şelale ve kanyon bölgesi safari, rafting, dalış, jeep safari ve trekking için de son derece ideal. Yamaç paraşütü kadar adrenalin içermese de son derece eğlenceli alternatifler. Yaz tatili planlıyorsanız, aktiviteli paket turlar ile Fethiye’nin eğlence, gece hayatı, doğal güzellikleri, deniz ve plajları ya da maceralı etkinliklerinden de yararlanabilir; tatilin tadını en iyi şekilde çıkarabilirsiniz.

Fethiye Dalış 0539 646 6460
Fethiye Dalış 0539 646 6460

Yorum bırakın