fbpx

İptal Ve İade Şartları

Hesabımıza yatırılan, Kredi Kartı ile ödenen villa / apart / hotel / daire / karavan / tiny house, tatil paketleri ve aktivitelerin bedelinin ön ödeme miktarı (EFT ile, veya Havale ile, veya Kredi Kartı ile “tek çekim veya taksitli”, veya Peşin Olarak, veya Mail Order ile) ödeme yaptığınız andan itibaren, villaya /aparta / hotele /daireye / karavana / tinyhouse, tatil paketerine ve aktiviteler için yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır, çünkü bu ödemenin tamamı villa /apart / hotel /daire / karavan / tinyhouse sahibine, tatil paketleri için hotele ve aktivite yapan şirketlere ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, villaya / aparta / hotele / daireye / karavana / tinyhouse girişte ve aktivite hizmeti alacağınız gün peşin olarak tarafımıza ödemeniz gerekmektedir.

Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Müşterinin  iptal bildirisini HZC Tur Taş ve Tic Ltd. Şti’ne (www.tatil365gun.com) yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez.

İptal durumlarında HZC Tur Taş ve Tic Ltd. Şti’ne (www.tatil365gun.com) seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.

İptal koşulları;

1) Rezervasyon için gönderilen kaporanın iadesi yoktur,

2) Ödemenin tamamı yapıldıysa, göndereceğiniz hesap numarasına %65 oranında iadesi yapılacak ve  %35 oranında kapora kesintisi yapılacaktır.

Müşterinin kendi isteği doğrultusunda, villa /apart /hotel / daire / karavan / tinyhouse ,tatil paketi ve yapacağı aktivitelerin bedellerinin tamamını HZC Tur Taş ve Tic Ltd. Şti’ne ödemesi durumunda (EFT ile veya havale ile veya peşin olarak veya kredi kartı ile tek çekim halinde ) ödeme yaptığı andan itibaren villaya / aparta / hotele / daireye / karavana / tinyhouse, tatil paketlerine ve rezervasyonunu yaptığı ve aktiviteye 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenmiş olan bedelin %35 (yüzde otuz beş) u yanacaktır. Geri kalan %65 (yüzde altmış) i bildireceğiniz hesap numarasına iade edilecektir. Gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilecektir. Çünkü bu bedelin %35’i (yüzde otuz beş) villa / apart / hotel / daire / karavan / tinyhouse sahibine, tatil paketleri için hotele ve aktivite sağlayıcı şirkete ön ödeme olarak yapılmıştır.

Eğer rezervasyon iptali villaya / aparta / hotele / daireye / karavana / tinyhouse, tatil paketleri için hotele giriş ve aktivite yapılacak tarihinden 15 gün veya daha az gün önce gerçekleşir  veya villaya / aparta / hotele / karavana / tinyhouse  daireye, tatil paketi için hotele giriş yapmaz ve rezervasyonunu yaptığınız aktiviteden faydalanmaz iseniz ve villada / apartta / hotelede /dairede / karavanda / tinyhouse da ve tatil paketi için hotelde hiç konaklama olmaz ve aktivite yapmamış iseniz ödemiş olduğunuz toplam seyahat ücreti müşteriye iade edilmez.

Kredi kartı ile yapılan ödemeler ile yurtiçi ve yurtdışından gelen tüm havale, eft, western union vb ödemelerde yapılacak olan geri iade işlemlerinde ortaya çıkan ve çıkacak olan maddi zarardan HZC Tur Taş ve Tic Ltd. Şti –www.tatil365gun.com sorumlu olmayıp, banka ve bankalar tarafından yüklenen tüm kesinti, komisyon ücreti gibi yükler ve kur farkından dolayı oluşan fiyat farkının tamamı müşteriye iade edilecek paranın içerisinden kesilir.

Herhangi bir nedenle, villa / apart / daire / karavan / tinyhouse  / tatil paketlerini ve yapacağınız aktivite rezervasyonunun hava şartlarına bağlı olarak HZC Tur Taş ve Tic Ltd. Şti-www.tatil365gun.com tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa / apart / daire / karavan / tinyhouse, tatil paketi için müsait hotel ve o günkü hava şartlarına göre yapabileceği aktivite var ise  müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve “mücbir sebepler” maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir.

Ayrıca bazı villalarımıza /apartlarımıza / hotelimize / dairelerimize, karavanımıza, tinyhousemuza , tatil paketlerimize ve yapılacak aktivitelere özel ( villa / apart / hotel / daire / karavan / tinyhouse, tatil paketleri  ve aktiviteler internet detay sayfasında belirtilmiştir), ödenmiş olan kaporanın tamamı ve bu villalarımıza /apartlarımıza /dairelerimize / karavanımıza / tinyhousemuza, tatil paketimize ve aktivitelere özel (villa /apart /daire / karavan / tinyhouse, tatil paketleri  ve aktiviteler internet detay sayfasında belirtilen; rezervasyon tarihine 30 gün kala villa kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gereken villalar /apartlar / hoteller / daireler / karavanlar / tinyhouseler, tatil paketleri için toplam villa /apart / hotel /daire / karavan / tinyhouse ve tatil paketleri için konaklamanın kiralama bedelinin ve tatil paketlerinin konaklama ve aktivite rezervasyonun tamamı, müşteriden tahsil edilir. Rezervasyonu iptal etse dahi, hiç bir ücret iade edilmez.

Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde HZC Tur Taş ve Tic Ltd. Şti- www.tatil365gun.com söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu villaya /aparta / hotele /daireye / karavana / tinyhouse, tatil paketleri ve aktiviteler için başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar. Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri,  HZC Tur Taş ve Tic Ltd. Şti-www.tatil365gun.com eline, yazı, ulaştığı andan itibaren geçerlidir.

Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin feshi durumları dahil olmak üzere villa /apart / hotel / daire / karavan / tinyhousei tatil paketleri’nin iş bu sözleşmenin tarafların açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla, villa /daire / hotele /apart / karavan / tinyhouse, tatil paketlerini için konaklama ve aktivitelerin yapılmaması /  kullanılmamasından HZC Tur Taş ve Tic Ltd. Şti-www.tatil365gun.com sorumlu tutulamaz. Sözleşmede gösterilen bedelin tümü villa /apart / hotel /daire / karavan / tinyhouse, tatil paketleri ve aktiviteler  kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip, HZC Tur Taş ve Tic Ltd. Şti-www.tatil365gun bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]