fbpx

Fethiyede Helal Turizm Rotaları

Fethiye’de Helal Turizm Rotaları

Fethiye’de Helal Turizm Rotaları ve Villa Turizmi; Turizm sektöründe dini inanışlara ağırlık veren ve bu konudaki duyarlılıkları dikkate alan helal turizm anlayışı ülkemizde giderek yaygınlaşıyor. Tatil ve seyahat firmaları, sadece ülkemizde değil bütün dünyada öne çıkmaya başlayan helal turizm potansiyelinin çok yüksek olduğunu, ülkemizin 2023 yılında 50 milyar dolar turizm geliri hedeflediğini ve bunun hemen hemen yüzde 30’unun helal turizm geliri olacağını ileri sürüyorlar.

Fethiyede Helal Turizm Rotaları
Fethiyede Helal Turizm Rotaları

Helal tatil anlayışında tamamen islami inanışa göre ve dini kurallara uygun şekilde tatil yapmak amaçlanmaktadır. Dünyanın her yerinde Müslümanlar, iş, eğitim, sağlık, tatil, kültür, dinlenme ve ibadet amaçları ile seyahat etmekte ve bu seyahatlerini dinin inanışları doğrultusunda gerçekleştirmek istemektedir. Helal ürün ve hizmetleri almak, haramdan uzak durmak istemektedir.

Fethiye Muhazakar Villalar
Fethiye Muhazakar Villalar

Bu çerçeve Fethiye’de hizmet veren birçok tesis bulunmaktadır. Denizin, doğanın ve tarihin eşsiz güzelliklerini barındıran Fethiye artık helal tatil beklentisinde olan insanlara da hitap etmektedir. Bunun yanı sıra tatil için villada konaklamak isteyen aileler için de çok sayıda alternatif bulunmaktadır.

Fethiye Helal Tatil Villaları
Fethiye Helal Tatil Villaları

Fethiye Otellerinde veya tatil köylerinde kendilerini rahat hissetmeyen muhafazakar aileler, kimsenin kendilerini rahatsız etmeyeceği ve dışarıdan kimsenin göremeyeceği şekilde korunaklı villalarda kalmak istemektedir. Bu villalarda bayanlara tesettüre bürünmeden rahatça hareket edebilmekte, havuza girebilmekte, bahçede veya içeride rahatça dolaşabilmektedir.

Ayrıca alkol alanlarla birarada olmadan gönüllerince bir tatil yapma imkanı bulmaktadır.
Kısaca ev konforunda bir tatil yapmak isteyen muhafazakar kesim, beş yıldızlı helal konaklama tesislerine göre villalarda konaklamayı daha fazla tercih etmektedir.

Fethiyede Helal Turizm Rotaları
Fethiyede Helal Turizm Rotaları

 

 

Yorum bırakın