fbpx

Çocuklarınızla Yaz Tatilinizi Geçireceğiniz Yerler

Çocuklarla yaz tatili nerede yapılır

Çocuklarınızla yaz tatilinizi geçireceğiniz yerleri sizler için derledik

Yoğun geçen kış dönemi sonrası aile boyu güzel bir tatil sizi bekliyor. Tüm ailelerin ortak düşüncesi çocuklarla tatile çıktığımızda rahat edebileceğimiz hotel bulabilecek miyiz. Tatil boyunca hem sizin rahatlığınız, hem de çocuklarınızın rahatlığı tatilden keyif almanızın başlıca sebebidir. Tatil öncesi erken rezervasyonun önemli olduğunu da hatırlatarak ailecek tatil yapılacak yerleri sizin için derledik.

Çeşme
Çeşme

Çeşme

Çeşme de deniz suyunun ılık olması çocuklarınızın üşümeden keyifle denizde oynaması için önemlidir. Derin olmayan Ilıca plajını da çocuklarınız için tercih edebilirsiniz. Çeşmenin bir başka plajı ise Altınkum fakat yaz başlarında deniz suyu biraz soğuk olabilir. Çocukların oynamaktan keyif aldığı Aquapark’a  (Aqua Toy City’e) götürerek eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Bodrum
Bodrum

Bodrum

Malum yaz aylarında Bodrum tatili denince her yer insan olduğunu ve pahalı olduğunu düşüneniz de aslında biraz araştırma sonucunda çocuğunuzla güzel tatil yapabileceğiniz bir çok mekan bulunmaktadır. Bunlardan ilk akla gelen ise Bitez ve Türkbükü dür. Her iki plajda ılık ve sığ denizi sayesinde çocuklu ailelerin en çok tercih ettiği plajların başında gelmektedir. Ortakent’ te ailecek ekonomik  tatil yapabileceğiniz gibi sahili içinde tercih edilebilir.  Gümbet kalabalık ve gürültülü ortamı ile aileler için pek tercih edilecek yerlerden değildir.

Datça
Datça

Datça

Ailecek yoğun geçen günlerin yerine huzurlu, sakin ailecek tatil de nereye gitsek sorusunun cevap şıklarından birisidir Datça. Sıcaktan kaçanları nemsiz, bol oksijenli havası karşılamaktadır. Datça tatilinizde çocuklarınızla bisikletle gezi yaparak Datça’nın farklı mekanlarını görebilirsiniz. Datça’nın en güzel plajları Kumluk plajı, Hastane altı plajı çocuklu aileler için gidilebilecek noktalardır.

Kemer
Kemer

Kemer

Çam ağaçları arasında yer alan Kemer tatil köyleri aslında çocuklu ailelerin kurtarıcısı diyebiliriz.  5 yıldızlı tatil köylerinde çocuklar için spor, eğlence, gösteri ve animasyonlar düzenlenmekte. Kemer bölgesinde ki tatil köylerinin denize sıfır olduğunu da düşünürsek aile bireylerinin tatilden keyif almaması imkansız diyebiliriz.

Fethiye
Fethiye

Fethiye

Türkiye de ailecek tatil yapılacak bölgelerin başında hiç şüphesiz Fethiye gelmektedir. Bununda başlıca sebepleri ise ekonomik hotel, apart, pansiyonların bulunması, gezilecek yerlerin çoluğu ve ailecek yapılacak aktivitelerin bolluğudur. Fethiye tatilinizde çocuklarınızla Ölüdeniz Kumburnu Milli Parkında yüzerken üzerinizde uçan yamaç paraşütü aktivitesine aile boyu katılabilirsiniz. Nede olsa uçmanın yoktur. Aksazlar plajı, Ölüdeniz de bulunan birçok kum plajlar, Patara plajı, Tekne turları ve Saklıkent ‘te ailecek keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Bozcaada
Bozcaada

Bozcaada

Son yıllarda adından sıkça bahsettirmesi ile birçok kişinin tatil rotasına girmeyi başardı. Ekonomik konaklama imkanın bulunduğu Bozcaada da çocuklu aileler için yapacak aktivite bulunmaktadır. (balık turları, uçurtma uçurmak ve bisiklet gezisi gibi). Çocuklarınızla deniz keyfi yapabileceğiniz. İnce kumlu ve sığa Ayazma plajı, çocuklarınızın balıklarla yüzmesini istiyorsanız Akvaryum koyu ailelerin gittiği plajlardandır.

Akyaka
Akyaka

Akyaka

Kumlu denizi, azmak deresi ile gürültüsüz, kafa dinlemek isteyen aileler Akyada tatil yapabilir. Çocuklar için zaman zaman biraz rüzgarlı olsa da incecik kumlu plajında yüzmek ve oynamak onlara yetecektir. Deniz suyu ılık ve epey  yürüdükten sonra derinleşmektedir. Azmak deresinde ailecek yapacağınız tekne turundan keyif alacaksınız. Konaklamak için daha çok apartların bulunduğu Akyaka da fiyatlar astronomik değildir.

Çocuklarla Yaz Tatili Nerede Yapılır
Çocuklarla yaz tatili nerede yapılır

Marmaris

Marmaris Yaz aylarında dönemsel olarak yoğunluk olsa da yine de ailelerin tatil noktalarındandır. Bölgede irili ufaklı konaklama yapabileceğiniz bir çok işletme bulunmaktadır. Fiyatları bölgenin yoğunluğu ile alakalı olup tatile erken karar vererek erken rezervasyon fiyatlarından yararlanabilirsiniz.

Yorum bırakın