fbpx

Fethiyede Balayımızda Geçen 5 Gün

Fethiyede Balayımızda Geçen 5 Gün

Fethiye Aşıklar Tepesi
Fethiye Aşıklar Tepesi

Yoğun ve yorucu geçen düğün telaşımız bitmiş sabırsızlıkla beklediğimiz balayı tatilimiz başlamıştı. Bizim tercihimiz birçok kişi gibi gerek ekonomik gerekse evrak, pasaport işleri ile uğraşmamak için Fethiye oldu. Beş ay öncesinden www.tatil365gun.com üzerinden hotel ve yapacağımız aktiviteler için balayı paketi satın almıştık.

Fethiye Tropical Suite Hotel
Fethiye Tropical Suite Hotel

Golden Life Heights Deluxe Suite balayı hotel geldiğimizde bizi güler yüzle karşılayan personelleri jakuzili odamıza yerleşmemize yardımcı oldu. Çam ormanları ve muhteşem denizin maviliği ayaklarımızın altındaydı. https://www.tatil365gun.com/fethiye-hisaronu-tropical-suites-balayi-hoteli/

Ölüdeniz Özel Plajı
Ölüdeniz Özel Plajı

İlk günümüzü biraz sakin geçirmek için dünyaca ünlü Ölüdeniz’ in Lagününe bakan kısmında hotelimize ait özel plajında doyasıya yüzdük ve güneşlendik.

Fethiye Tropical Suites Balayi Hoteli
Fethiye Tropical Suites Balayi Hoteli

Rahatlama havuzunda doğanın sessizliğinde içeceğini yudumlarken, karşında uçan yamaç paraşütü manzarasını izlemek ise bambaşka keyfi veriyor insana. Fethiyede Balayımızda Geçen 5 Gün sonunda bizim de iyiki yapmışısız dediğimiz aktivitelerimiz oldu.

Fethiyede Balayımızda Geçen 5 Gün
Fethiyede Balayımızda Geçen 5 Gün

Fethiye çevresinde araştırmamıza göre o kadar çok şey var ki yapılacak yeter ki insan yapmak istesin. Biz normal tekne turlarına katılmak yerine istediğimiz koyda daha uzun kalabilmek ve rahat edebilmek adına kaptanlı özel tekne-speed boat kiraladık. Özel ve güzel bi tur oldu bizim için. Çok keyif almamızda Şaban kaptana da selamlar.

Fethiye Balayı Villaları
Fethiye Balayı Villaları
Ölüdeniz Babadağ Yamaç Paraşütü
Ölüdeniz Babadağ Yamaç Paraşütü

İzlemekten büyük keyif aldığımız bizim için Ölüdeniz’ in 10 numara aktivitesi yamaç paraşütü ile 1700 metreden uçtuk. Bi biz değil burada tatil yapan herkes uçuyor. Ölüdeniz de Gökyüzünden insan yağıyor.

Jeep Safari Çamur Banyosu
Jeep Safari Çamur Banyosu

Fethiye Jeep safari turu etkinliğine katıldık. Bu turda tanıdık tanımadık herkes bir birini ıslatıyor. Oldukça sulu olan bu turla Saklıkent kanyonuna gittik. Bu tur sadece Saklıkent’e uğramıyor Tlos tarihi mekanı ve Yakapark restaurantında dinlenebiliyorsunuz. İsteyende güzelleşmek için çamur banyosu yapıyor.

Hisarönü Gece Hayatı
Hisarönü Gece Hayatı

Eğlence için Hisarönünde ki barların yoğun olduğu bölgeye gittik. Sanki yurtdışında balayı yapıyor hissine kapıldık. Her yerde İngilizce konuşanlar ve işletme isimlerinin neredeyse hepsi yabancı. İsterseniz buradan hediyelik eşyada satın alabileceğiniz bir çok yer var.

Lezzetli Açık Büfe Yemekler
Lezzetli Açık Büfe Yemekler

Yemek kısmına gelince, her şey dahil konsepte hotel olmasına rağmen her gün çıkan farklı yemekler sayesinde yediğimiz yemeklerden zevk aldık. Kısaca damak tadınıza uygun bir şeyler buluyorsunuz. Tabii ki de Fethiye’de balık yemeden dönmedik.

Bizim Fethiye’de ki balayı tatilimizde böyleydi. Şunu belirtmek isteriz ki Fethiye tatil bölgesi olduğundan tatil amacınız ne olursa olsun mutlaka bütçenize uygun Kahvaltı dahil otelden, her şey dahil otele, kiralık villadan, muhafazakar villaya kadar bir alternatif bulabilirsiniz. Yaz aylarının yoğunluğunda hesaba katarak otel rezervasyonunuzu erken yapmanız size avantaj sağlayacaktır.

 

 

 

 

Yorum bırakın