fbpx

Ege ve Akdenizin Keyifli Tatil Rotaları

Ege ve Akdenizin Keyifli Tatil Rotaları

Artık geride kalan 2016 yılında Ülkece zor günlerden geçtik ve ümit ediyoruz ki bu kötü günleri bir daha görmeyiz. Geride bıraktığımız 365 gün de bir kısmımız tatil planını uyguladı bir kısmımız ise tatile bile başlayamadan yaz bitti. Şimdi ise herkes yavaş yavaş tatil rotalarını planlamaya resmi tatillerde veya yıllık izinlerde neler yapmak istediklerini listelemeye başladı. Şunu unutmadan hatırlatmalıyız ki tatile çıkacağınız bölgeye karar verir vermez konaklama veya aktiviteler için erken rezervasyon fırsatlarınızdan yararlanmanız size ekonomik olarak fayda sağlayacaktır. Sizler için 2017 yaz tatilinizde gidebileceğiniz, gezip görmekten ve yapmaktan keyif alacağınız aktiviteleri listeledik.

Ege Ve Akdenizin Keyifli Tatil Rotaları
Ege ve Akdenizin Keyifli Tatil Rotaları

FETHİYE

Fethiye ve Ölüdeniz her yıl artarak devam eden popülerliğini bu yılda sürdürme niyetinde. Yemyeşil doğası, eşsiz güzellikteki koyları ile insanı cezbetmeye yetiyor. Gezilecek ve görülmesi gereken yerlerin çok olmasından dolayı bir çok insan defalarca Fethiye tatili yapmıştır. Kayaköy, Saklıkent, Kelebekler vadisi, Çalış plajı, Paspatur çarşısı ve Seki yaylasına çıkabilirsiniz. Fethiye merkezdeki Paspatur çarşını gezmeyi, İksirci Tezcandan tost yemeyi, Ağzının tadını bilenlerin uğrak yeri olan The Pine Hill hotelde akşam yemeği yemeyi unutmayın. Konaklama için hotellerden, pansiyona, kamp alanından, kiralık villa seçeneğine kadar bir çok alternatif bulunmaktadır. 4 gece5 gün Fethiye tatil paketleri fiyatları hakkında bilgi almadan tatilinize karar vermeyin.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü
Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

Fethiye de hangi aktiviteler yapılır

Fethiye Ölüdeniz denince ilk akla gelen hiç şüphesiz Yamaç Paraşütü dür. Fethiye doğa sporları merkezi olarak Likya yolu yürüyüşü, Jeep safari, Atv turu, At turu, Tekne turu, Bungee jumping ve su sporları yapacağınız aktiviteler. 

Bodrum
Bodrum

BODRUM

Türkiye de beyaz evlerin, mavi denizle buluştuğu, gece hayatının sabahın ilk ışıklarına kadar sürdüğü bir başka tatil bölgesi. Bodrumda herkesin ekonomisine göre tatil destinasyonu bulunmakta. Bodrum kalesi, Sualtı arkeoloji müzesi, Bodrum yel değirmenleri, Uyku vadisi ve Sanat güneşi Zeki Müren’in müze haline getirilen evini ziyaret edebilirsiniz. Konaklama için lüks hoteller, kiralık villa ve uygun fiyatta otel seçeneği bulunmaktadır.

Fethiye Otelleri Tatil Paketleri
Fethiye Otelleri Tatil Paketleri 0538 920 9040
Bodrum Gece Hayatı
Bodrum Gece Hayatı

Bodrum da hangi aktiviteler yapılır

Bodrum denince gece hayatından sonra yapılacak en iyi şey bizce sahilde güzel bir uyku çekmek. Tabii bu herkes için geçerli değil sabah kahvaltınızdan sonra mavi yolculukların uğrak koylarına Tekne turu yapmak, Deniz bisikletine binmek, Ringo yapmak ve Parasailing yaparak Bodrumu yukarıdan izlemek yapacağınız aktiviteler.

Marmaris
Marmaris

MARMARİS

Kabus gecesi 15 Temmuz darbe girişimiyle adını Sağır Sultana bile duyuran Marmaris Türkiye turizminin göz bebeği olarak yıllarca yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olmaktadır. Palmiye ağaçları ile süslenmiş sahil şeridi, plajları ve koylarıyla görülmeye değer bölgelerden. Marmaris kalesi ve müzesi, Kleopatra plajı, Sedir adası, Kızkumu plajı, İçmeler plajı ve tekne turlarına katılabilirsiniz. Konaklama için Hotellerden Villaya, Pansiyondan Çadır kamp alanlarına kadar bir çok alternatif bulunmakta.

Dalaman Rafting
Dalaman Rafting

Marmaris te hangi aktiviteler yapılır

Marmaris’e özgü yapılacak aktivite olmada gece hayatını sevenler için barlar sabaha kadar hizmet veriyor. Jeep safari, Dalış, Rafting, Tekne turu, Ringo, Yamaç paraşütü ve Parasailing yapabileceğiniz aktiviteler.

Datça
Datça

DATÇA

Gözden uzak, doğanın kalbinde sakin hayat sürmek ve tatil yapmak isteyenlerin yaşadığı yer diyoruz biz buraya. Küçük ilçe bu haliyle de insanları kendine bağlamaya yetiyor. Datça da Liman, Kent park, Kindos antik kenti, Can yücel’ in evi, Kızlan değirmenleri, Palamutbükü, Hayırbükü görülmeye değer yerlerdendir. Konaklama için küçük hoteller, pansiyonlar ve kamp alanları bulunmaktadır.

Datça Doğa Bisikleti
Datça Doğa Bisikleti

Datça da yapılacak aktiviteler

Datça tatiliniz de Doğa yürüyüşü, Bisiklet turu, Su sporları yapabilir ve Sörf kursu alabilirsiniz.

Akyaka
Akyaka

AKYAKA

Muğla dan Marmaris, Fethiye istikametine giderken yolunuzun sağında el sallar Akyaka. Muğla mimarisini yakından görebileceğiniz ahşap evlerin dikkatinizi çekeceği çok bilinmemesiyle hala bakirliğini korumaktadır. Azmak deresinin kenarındaki restaurant veya cafelerde otururken kendinizi doğal yaşamın içinde bulabileceğiniz tatil beldesidir. Sakin ve huzur dolu tatil geçirmek isteyenlerin tam adresi diyebiliriz. Konaklama için Hotel, Pansiyon, Apart ve kamp alanları bulunmakta. Marmaris, Muğla, Ula’yı gezebilirsiniz.

Akyaka Kite Surf
Akyaka Kite Surf

Akyaka da yapılacak aktiviteler

Sakin ortam da tatil yaparken hayatınızda biraz olsun hareketlilik ve heyecan isterseniz Uçurtma sörfü (Kite surf), Rüzgar sörfü (Wind surf), Deniz kayağı, Paddle board, Doğa yürüyüşü, Azmak ta tekne turu yapabilirsiniz.

Kalkan Villaları
Kalkan Villaları

KALKAN

Antalya sınırlarında yer alan Kalkan muhteşem plajlarıyla, doğal güzelliğiyle ve son yıllarda villa turizm ile İngilizlerin çoktan keşfettiği, yerli turistlerin ise yeni uğrak yeridir. Kiralık villanızda huzurlu tatil geçirirken çevrede Hititler’den Lidyalılara, Romalılardan Osmanlılara kadar birçok önemli medeniyete ev sahipliği yapan bölgeyi gezebilirsiniz. Gezmek için Kaş’a, Meis adasına, Patara plajına, Saklıkent kanyonuna uğrayabilirsiniz.

Kekova
Kekova

Kalkan da yapılacak akviteler

Kalkan plajlarında doyasıya yüzdükten sonra Jet ski, Ringo, Yamaç paraşütü, Parasailing, Su kayağı yapabilir, Kaputaş plajında denize girebilir, İslamlar köyünde ve Bezirgan köyünde doğal hayata yolculuk yapabilirsiniz.

Kaş
Kaş

KAŞ 

Dalış turizminin merkezi gözden uzakta tatil yapmak isteyenlerin adresidir Kaş. Gözden uzakta dedik çünkü Antalya’nın en uzak ilçesidir. Bu yüzden Hava yolu ile gelecekler daha çok Dalaman Hava Alanı tercih etmektedir. Likya döneminin izlerini arasında sakin, huzurlu tatil yapmak ve su altı dünyasını keşfetmek isteyenler tarafından oldukça sık ziyaret edilir. Konaklamak için hoteller ve pansiyonlar bulunmaktadır fakat çok fazla alternatif olmamasından dolayı fiyatlar biraz yüksektir.

Kaş Tüplü Dalış
Kaş Tüplü Dalış

Kaş’ta yapılacak akviteler

Kaş dalış haricinde,  Jeep safari, Kekova turu, Tekne turu,Yamaç paraşütü, Balık turlarına katılabilir. Yükseklik korkunuz yok ise Yunanista’nın Meis adasına doğru Yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Vaktinizin bir kısmını da Antiphellos Antik Kentini, Kaş Antik kentini görmeye, Noel Baba kilisesini, gömbe yaylasını gezmeye ayırabilirsiniz.

Olimpos Ağaç Evler
Olimpos Ağaç Evler

OLİMPOS

Türkiye turuna çıkan yerli ve yabancı turistlerin kesinlikle uğradığı yerdir Olimpos. Geçmiş tarihte zengin ve sanat eserleriyle bir çok kentin gözbebeği kent. Uzun yıllardan beri tekrar popülerliğini de ağaç evlerde konaklama konsepti ile kazanmış. Hal böyle olunca doğanın içine gizlenmiş birden çok ağaç evler de konaklama yapmak veya çadır da uyumak buranın özelliği olmuş.

Olimpos Plajı
Olimpos Plajı

Olimpos’ta yapılacak aktiviteler

Burası diğer tatil bölgelerinin  tersine bir çok aktivite burada yok. Zaten kafa dinlemek, doğa ile iç içe tatil yapmak isteyenler burada geceleri kamplarda yanan ateşin etrafında sohbet ediyor. Doğa yürüyüşü yapabilir, Sabah erkenden balık avına çıkabilir, Faselis ve Kekova tekne turuna çıkabilir, Kano turu yapabilir, Olimposta sönmeyen ateş Chimera Yanartaş’ı görmeden dönemeyin.

Olimpos’a gitmeden önce tavsiyemiz.

*Yanınızda nakit para bulundurun çünkü hiç ATM yok.

*Yanınıza en azından ağrı kesici alın çünkü hiç Eczane yok.

*Her yer toz, toprak olduğundan şık kıyafetler yanınıza almayın hele ki siz bayanlar gece kıyafetleri ve topuklu ayakkabı.

Çeşme Plajı
Çeşme Plajı

ÇEŞME

Tarihi mimarinin arasında gezip, konaklama yapabildiğiniz, kendine özgü tatları korumayı başarmış her yıl hızla gelişen popüler tatil yeri. Sakız ağacı ile özdeşleşmiş Çeşmede Sakız ile üretilmiş dondurmadan, kahveye ve daha birçok şeyi bulabilirsiniz. Çeşmede konaklama için pansiyon, hotel ve lüks butik hoteller bulunmaktadır. Yine yanı başında bulunan Alaçatı’nda rengarenk taş evlerde konaklama yapabilirsiniz. Çeşmenin lezzetleri Çeşme kumrusu yemeyi, çarşısında gezip alışveriş yapmayı unutmayın.

Çeşme Rüzgar Sörfü
Çeşme Rüzgar Sörfü

Çeşme de yapılcak aktiviteler

Sörf tutkunların buluşma noktası Çeşme veya Alaçatı’nda sörf yapanları izleyebilir, özel kurslara katılarak sizde sörf öğrenebilirsiniz.  Gece hayatına dahil olup, sabaha kadar eğlenebilirsiniz. Altın kum ve Aya Yorgi plajında yüzüp, güneşlenebilir. Çeşme merkezinden hareket eden teknelerle tekne turu yapabilirsiniz. Alaçatı’nın simgesi haline gelmiş taş yel değirmenleri arasında gezip, gün batımı izlerken içeceğinizi yudumlayabilirsiniz.

 

 

Yorum bırakın