fbpx

Kapadokya da Ekonomik Tatil Nasıl Yapılır

Kapadokya da Ekonomik Tatil Nasıl Yapılır


Kapadokya, tarihi değerleri, doğal güzellikleri, balon turu aktiviteleri ile ülkemizde yaz-kış gidilmekten zevk alınacak ender yerlerdendir. Oldukça geniş alanı kapsayan Kapadokya’ya gitmeden önce birçoğunuz güzelliğinden, farklı coğrafyaya sahip olduğunu, gezilecek yerlerin çok olduğunu ve biraz pahalı olduğunu duymuşsunuzdur.

Kapadokya Da Ekonomik Tatil Nasıl Yapılır
Kapadokya da Ekonomik Tatil Nasıl Yapılır

Bizler de size Kapadokya tatiliniz de bölgeyi en iyi şekilde gezmenizi sağlamak, balon turlarına ve keyifli aktivitelere katılmanız için konaklama dahil paket turlardan almanızı tavsiye edeceğiz. Böylelikle Kapadokya tatilinizde hem zamandan hem de paranızdan tasarruf ederek ekonomik tatil yapmış olursunuz.

Peri bacaları diyarı Kapadokya da gezilecek, görülecek ve yapılacakları sizler için hazırladığımız Kapadokya gezi rehberimiz de bulabilirsiniz.

Peribacaları
Peribacaları

Kapadokya da Ekonomik Tatil Nasıl Yapılır

Kapadokya da gezilecek yerler; Masal diyarı diye adlandırılan Kapadokya da gezmekten ve görmekten zevk alacağınız yerler çok geniş alanı kapsadığı için tur acentaların rehberli turlarına katılarak Göreme açık hava müzesi, Zelve açık hava müzesi, Uç hisar kalesi, Ürgüp üç güzeller, Devrent vadisi, Avonos, Paşabağı, Aşk vadisi, Ortahisar kalesi, Kızılçukur vadisi, Çavuşin köyü, Kaymaklı yeraltı şehri, Derinkuyu şehirlerini ziyaret edebilirsiniz.

Kapadokya Desti Kebap
Kapadokya Desti Kebap

Kapadokya da ne yenir; Hemen hemen hepimiz farklı bir bölgeye gezmeye veya tatile gittiğimizde bölgenin meşhur yemeklerinden yemek isteriz. Kapadokya ‘nın da en meşhur yemeği Testi veya desti kebabını deneyebilirsiniz. Bölgeyi gezerken birçok yöresel lezzeti sunan restaurantları göreceksiniz.

Kapadokya Atv Turu
Kapadokya Atv Turu

Kapadokya’da hangi aktiviteler yapılır; Kapadokya da herkesin yaptığı veya yapmak istediği Balon turu en popüler olanı. Balon turunun fiyatları biraz pahalı olsa da Kapadokya denince ilk akla balon turu geliyor. Bunun haricinde ATV turu, At turu, doğa yürüyüşü aktivitelerine katılabilirsiniz ve Avanos’taki çömlek yapımını kendiniz uygulayarak öğrenebilirsiniz.

Kapadokya Hediyelik Eşya
Kapadokya Hediyelik Eşya

Kapadokya’dan nasıl veya ne hediyesi alınır; Kapadokya da gezerken hemen hemen her yerde bölgeyi andıran topraktan yapılmış peri bacaları bibloları veya gece lambaları göreceksiniz. Yine ekonomik hediyelik eşya alabileceğiniz dükkanlar oteller çevresinde bulunmakta. Yolunuz Avanos’a düşerse Kızılırmak’ın toprağından kırmızı çamur yapılarak üretilen çömlek, güveç, tabak, kültablası, bardak vb. hediyeliklerden alabilirsiniz. Şarap fabrikasına yolunuz düşerse buradan da Kapadokya şarabından sevdiklerinize götürebilirsiniz.

Kapadokya Balon Turu
Kapadokya Balon Turu

Kapadokya’ya nasıl gidilir; Evet en önemli konuya gelmiş bulunmaktayız. Öncelikle Kapadokya’ya uçak ile gidecekseniz Kayseri veya Nevşehir havaalanını kullanmanız gerekmektedir.Her iki havaalanından Havaş servisi ile Kapadokya’ya ulaşabilirsiniz.

Otobüsle ulaşım sağlayacaksanız tüm otobüs firmaları ile Nevşehir’e kadar gidip oradan da Kapadokya bölgesine geçebilirsiniz. İsterseniz bizim yaptığımız gibi özel aracınızla geze geze Kapadokya’ya ulaşabilirsiniz.

Ankara-Kapadokya arası 263 km————–İstanbul-Kapadokya arası 716 km

Adana-Kapadokya arası 286 km—————Antalya-Kapadokya arası 528 km

Konya- Kapadokya arası 223 km————–İzmir-Kapadokya arası 758 km

Yorum bırakın