fbpx

Uluslararası 3. Fethiye Sporfest Başlıyor

Uluslararası 3. Fethiye Sporfest Başlıyor

Uluslararası 3. Fethiye Sporfest Başlıyor; Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Fethiye Sporfest Ekim ayıyla birlikte başlıyor. Toplumun her kesimini spora dahil etmeyi hedefleyen, daha sağlıklı yaşayan bireyler oluşturmayı amaçlamış olan Sporfest projesi oldukça ses getirdi. Öncelikli amaçları arasında; madde bağımlılığını önlemek, bağımlılıkla mücadele eden kişilere destek olmak ve madde bağımlılığını en aza indirmek bulunan Fethiye Sporfest gerçekten heyecan verici bir oluşum.

Bilindiği üzere spor hem beden hem de ruh sağlığı için etkili bir araç. Spor yapan bir toplumun birçok konuda daha sağlıklı olacağı tahmin edilebilir. Bu noktada ülkemizde düzenlenmekte olan Fethiye Sporfest’in hem ülkede hem de dünya da güzel bir örnek oluşturacağına eminiz. Sporfest’in bir diğer amacı da bedensel engelli vatandaşlara yeni fırsatlar sunmak ve topluma kazandırılmalarında rol oynamaktır.

Bu doğrultuda Sporfest’in uluslararası bir boyut kazanması ve her geçen yıl büyüyerek devam etmesi beklenmektedir. Fethiye Sporfest’e birçok farklı sporcu birçok farklı dal üzerinden katılabilir. Festival hem yerli hem de yabancı sporculara ve seyircilere açıktır.

Uluslararası 3. Fethiye Sporfest Başlıyor
Uluslararası 3. Fethiye Sporfest Başlıyor

3. Uluslararası Fethiye Sporfest Programı 2022 akışı ise şöyledir

1-2 Ekim Likya Granfondo Fethiye-Seydikemer

1-5 Ekim Likya Halk Oyunları Festivali Fethiye-Göcek- Seydikemer (Ölüdeniz de olabilir)

1-5 Ekim U 12 Futbol Turnuvası Beşkaza Sentetik Saha

7-8 Ekim Ölüdeniz Open Water yüzme yarışları Ölüdeniz

6-7-8 Ekim Plaj Voleybolu Türkiye şampiyonası

7-8 Ekim Bedensel Engelliler Voleybol Ölüdeniz 

14-15-16 Ekim Ayak Tenisi-Ölüdeniz Futbol Sahaları

14-15-16 Ekim Footvolley Ölüdeniz plajı

14-15-16 Ekim Göcek Tenis Turnuvası

22-23 Ekim Rowing Sprint Beach (Kürek Yarışları) Çalış Plajı

Dünya Sporcuları Fethiye Sporfest’de

Tarihi, doğal güzellikleri ve coğrafi zenginliğiyle ünlü Fethiye, özellikle yaz aylarında hem yerli hem de yabancı pek çok turistin uğrak noktasıdır. Bölgede yıllardır yapılan çeşitli festivaller ve etkinlikler Fethiye’nin renkli atmosferinin sadece küçük bir göstergesidir.

Uluslararası 3. Fethiye Sporfest Başlıyor

Turizm merkezi olan Fethiye’nin zamanla Sporfest kapsamında da bambaşka bir turizmin de parlayan yıldızı olacağına şüphemiz yok.

Fethiye’nin zengin coğrafyası birçok doğa sporuna uygun olmasını sağlıyor. Hiç kuşkusuz yıllar içinde spor Fethiye için daha önemli bir anlam taşıyacak. Festivalin en büyük sponsoru ise Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’dir.  

Fethiye’de Yapabilecekleriniz

Fethiye merkezde gezilecek yerler oldukça fazladır. Burada herkes kendinden bir şeyler bulabilir. Bu nedenle Fethiye’de sıkılma ihtimaliniz neredeyse yok. Doğa severler, tarih meraklıları, deniz sevdalıları… Fethiye’de herkese göre bir şey var.

Örneğin müze gezmeyi ve tarihi bölgeleri görmeyi seven biriyseniz; Fethiye Arkeoloji Müzesi, Kayaköy, Amintas Kaya Mezarları, Af Kule Manastırı Harabeleri, Kadyanda Antik Kenti, Pınara Antik Kenti, Letoon Antik Kent  gibi gezilecek yerleri görebilirsiniz.

Fethiye de Festivale katılan misafirleri bir çok aktivite bekliyor. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse Yamaç paraşütü, Tüplü dalış, Jeep safari, Bungy jumping, Ölüdeniz tekne turlarına katılabilirsiniz. Babadağ Teleferik ile Babadağ’ına çıkarak yamaç paraşütlerini ve manzarayı izleyebilirsiniz.

Fethiye’nin renkli ve hayat dolu sokaklarında sürekli yeni bir sürprizle karşılaşacağınıza ve burada fazlasıyla eğleneceğinize eminiz. Şimdiden rüyalarınızdaki gibi bir tatil diliyoruz!

Yorum bırakın