fbpx

22. Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Başlıyor

22. Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Başlıyor

22. Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Başlıyor; Yaz tatili denildiğinde akla gelen ilk yerlerden biri hiç kuşkusuz Fethiye’dir. Fethiye renkli havası, cıvıl cıvıl yapısıyla eşsiz bir yer. Fethiye her tür tatilin rahatlıkla yapılabildiği bir bölge. Zengin coğrafyası burada birçok farklı tatil deneyimini mümkün kılıyor. Çeşitli doğal özellikleri, birbirinden farklı etkinliklere ve aktivitelere uygunluğuyla dikkat çekiyor. Özellikle yamaç paraşütü gibi sporlar için Fethiye biçilmiş kaftan.

Peki merakla beklenen Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Ne Zaman başlıyor? Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Fethiye’nin gelenekselleşmeye başlayan eşsiz etkinliklerinden biri ve birçok turistin de ilgisini cezbeden bir festival. Bu yıl ise Ölüdeniz Hava Oyunlarının tam olarak 22.si düzenlenecek. Her yıl Eylül-Ekim aylarında yapılan festival bu sene de 19-23 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları ziyaretinizde https://www.tatil365gun.com/ adresinden hotel rezervasyonu yaptırmak için şimdi arayın

22. Ölüdeniz Hava Oyunları Fethiye’nin en ilgi çeken festivallerinden biri. Bu etkinlikle hava sporlarının farklı branşlarından en iyi akrobasi pilotlarını izleme şansınız olacak. Gökyüzünde sergilenen bu heyecanlı akrobasi sizi kesinlikle büyüleyecek. Bu nedenle size önerimiz Fethiye Hava Oyunlarını kaçırmamanız.

Eğer yaz tamamen bitmeden bir tatile çıkmayı düşünüyorsanız tercihinizi Fethiye’den yana tutmanızı tüm kalbimizle tavsiye ediyoruz. Üstelik festival döneminde burada olursanız harika bir görsel şölene de tanıklık edebileceksiniz.

22. Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Başlıyor
22. Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Başlıyor

Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali

22. Ölüdeniz Hava Oyunları her yıl her yıl 50’yi aşkın ülkeden birçok akrobasi pilotu ve binlerce sporcuya ev sahipliği yapan son derece büyük bir etkinliktir. Festival Fethiye Belediyesi’nin ve farklı Sivil Toplum Kuruluşları’nın desteği ile gerçekleşir.

Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali genellikle yoğun yaz sezonunun yavaş yavaş bittiği, Ekim ayında yapılır. Çoğu kişi tatilini Temmuz-Ağustos aylarında yapmayı tercih etse de aslında Eylül-Ekim ayları tatilin en keyifli olabileceği dönemlerdir. Kimilerine göre bu denize girmek için de en uygun zamandır. Tatilinizi Ölüdeniz Hava Oyunlarına denk getirmek eğlenceli olabilir.

Fethiye deniz turizminin yanı sıra doğa sporlarına uygunluğu ve zengin doğal güzellikleri nedeniyle farklı tatil türleri için de son derece uygun bir yerdir. Birçok kişi kamp için Fethiye’yi tercih eder. Bununla beraber eğer yamaç paraşütüne karşı ilgiliyseniz Babadağ’ın yamaç paraşütü için oldukça uygun bir nokta olduğunu da biliyorsunuzdur. Festival boyunca birçok kişi gibi sizde yamaç paraşütü yapabilirsiniz.

22. Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Başlıyor
22. Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Başlıyor

Fethiye’de Neler Yapılabilir ?

Fethiye tatil turizminin en gözde noktalarından birisi. Uzun zamandır hem yerli hem de yabacı turistlerin en çok tercih bölgelerin başında geliyor. Eğer festival için Fethiye’ye gelecek olursanız burada mutlaka kendinize göre yapabileceğiniz bir şey bulacağınıza eminiz.

Denizin tadını çıkabilir, tarihi gezilere katılabilir, Fethiye’nin zirvesi Babadağ’a teleferikle çıkarak Babadağ’dan Ölüdeniz manzarasını izleyebilir, ya da uzun doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz.

Tahmin edebileceğiniz üzere, Fethiye’de sizi bekleyen birçok farklı seçenek var. Yaz henüz tam anlamıyla bitmemişken harika bir tatil ile kendinizi yeni bir sezon için dinlendirin. Ve eğer buralarda olabilirseniz 22. Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunlarına katılmayı, gökyüzünde yaşanacak bu görsel şölene tanıklık etmeyi unutmayın.

Fethiye Ölüdeniz Babadağ Teleferik Fiyatları 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | 2027 

Yorum bırakın