fbpx

Pataradan Fethiyeye Nasıl Gidilir

Pataradan Fethiyeye Nasıl Gidilir

Pataradan Fethiyeye Nasıl Gidilir kelimesi her yıl Patara veya Kalkan da villalarda kalan misafirler tarafından sıklıkla aranmaktadır. Ülkemiz turistik anlamında oldukça zengin bir ülkedir. Nitekim üç tarafı denizler ile kaplı olan yurdumuz, en basit hali ile insanlara birçok yönden tatil fırsatı sunmaktadır. Ne var ki bu tatil fırsatları sadece plajlar ya da tatil beldeleri ile ilgili değildir. Zira ülkemizin hem kış turizmi hem de özellikle yaz turizmi gelişim açısından had safhadadır. Bu bağlamda kışları da insanlarımız ve yabancı turistler çeşitli yönlerden tatil keyfi yapılabilmektedir.

Patara Fethiye Arası Kaç Km dir

Plaj ve sahil anlamında özellikle Akdeniz bölgesinin batı kıyıları bu anlamda daha çok tercih edilmektedir. Cumhurbaşkanı tarafından 2020 yılında Patara yılı olarak belirlemiştir. Patara yılı, öncelikle kişilerin tatil anlamında özellikle yazları sahil deniz babında aktivitelerini baz alan, en önemli turizm yılı demektir. Nitekim Patara aynı şekilde bir antik kenttir. Patara bölgesine en yakın konaklama imkanı ise Kalkan olduğundan bu bölgede Kalkan villa kiralama hizmeti alabilirsiniz. Pataradan Fethiyeye Nasıl Gidilir sorusunun cevabı ise Patara- Fethiye arası 73 km, Kalkan-Fethiye arası ise 84 km uzaklıktadır.

Fethiye, birçok yönden turistik açısı başta olmak üzere üstün özellikler taşımaktadır. Ne var ki geçmiş yıllarda 50 bin civarı olan Fethiye nüfusu şimdiki güncel nüfusu ile 300 bin dolaylarındadır. Tabi bu sayı yaz aylarında turistlerin de çoğunlukla Fethiye’yi tercih etmeleri ile artmaktadır. Dolayısıyla da 2020 yılı için en ideal Patara tatil yeri de Fethiye olarak seçilmiştir.

Pataradan Fethiyeye Nasıl Gidilir

Fethiye, Muğla ilinin 13 ilçesinden biridir. Belirtildiği üzere Fethiye deniz kıyısındaki bir nevi sahil kasabasıdır. Nitekim nüfus olarak Fethiye, Merkez olan Muğla ilinden de fazladır. Buranın doğal güzellikleri, plaj ve sahil olarak zenginliği ve tatil için birçok hususun bulunması Fethiye’ yi öne çıkarmaktadır. Her anlamda ulaşım bazında da her türlü olanağı sunan Fethiye, birçok ulaşım aracı ile de gezilmesi mümkün olan bir tatil yeridir.

Özellikle yaz aylarında adeta ilçe, yerli ve yabancı turistler ile dolup taşmaktadır. Bu denli doğal güzelliklerin bulunduğu Fethiye’ye gitmek iki yoldan mümkündür. Zira Yurtdışından ya da uzak yurtiçi şehirlerinden Fethiye’ ye gelmek isteyen kişiler Uçak ulaşımını daha çok tercih etmektedirler. Nitekim uçak ile yolculuk etmek isteyemeyenler kendi hususi aracı ile ya da şehirler arası ulaşım ile Fethiye’ ye gelebilmektedir.

Bu açıdan Fethiye’ye Nasıl Gidilir sorusu da en basit hali ile uçak ya da kara ulaşımı ile mümkündür. Daha sonra tatillerinde ise Pataradan Fethiye ye Nasıl Gidilir araştırması sonucunda bir çok tatilci Ölüdeniz Babadağ da yamaç paraşütü yapmaya gitmektedir.

Pataradan Fethiyeye Nasıl Gidilir
Pataradan Fethiyeye Nasıl Gidilir

Fethiye’de Nerede Kalınır?

Özellikle ulaşım anlamında birçok farklı avantajlar sunan Fethiye, aynı zamanda kalınacak yer için de birçok seçenek sunmaktadır. Ne var ki bir tatil beldesinde bulunması gereken Mini hotel de, özel havuzlu villalarda ya da kalınması için ev kiralama en basit hali ile Fethiye’de kalınması muhtemel seçeneklerin başında gelmektedir. Zira Fethiye, ulaşımda olduğu gibi barınmada da yerli ve yabancı turistlere birçok olanak sağlamaktadır.

Bu anlamda kişinin fiyat aralığına göre kalınacak birçok farklı yer bulunabilmektedir. Bilakis bir paket halinde bir plaj otelinde kalmak bunun en basit örneğidir. Her anlamda Fethiye Ölüdeniz ile adını dünyaya duyurmayı başarmış ve de birçok etkinliği ile de dikkat çekmektedir. Zira Fethiye’ de yapılan şu etkinlikler çoğunlukla turistler tarafından seçilmektedir;

*Ölüdeniz’ de çeşitli tekne turları ya da her yıl Ölüdeniz de yapılan Uluslararası Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali

*Ölüdeniz Babadağ’dan  Yamaç Paraşütü etkinlikleri

*Fethiye Tüplü Dalış Etkinlikleri

*Sahil koylarının muazzam güzelliğinde ve temizliğinde yüzme aktiviteleri

*Özellikle doğa harikaları ve manzaraları ile birlikte Likya’yı keşfedebilirsiniz.

Sayılan bu aktiviteler sadece belirgin olarak yapılan etkinliklerdir. Peki bu denli her türlü zevk ve bütçeye hitap eden Fethiye, otel, pansiyon  ve villa kiralama fiyatları aralığı nedir?

*Fethiye bölgesinden bir çok konaklama ve aktiviteler için alternatifler bulunmaktadır. Fethiye konaklama, tatil paketleri, aktivite fiyatları 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | 2027 hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için www.tatil365gun.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Fethiye belirtildiği üzere tatil anlamında her bütçeye ve zevke hitap etmektedir. Zira burada yazları daha çok sıcak olduğu için gezilmesi gereken yerlere kiralık araba tutarak ya da kendi hususi arabası ile gezmek daha çok mantıklıdır. Araba kiralamak her mecrada bulunduğu gibi burada da uygun fiyatlarda ayarlanabilmektedir.

 

Yorum bırakın