fbpx

Kalkanda Bir Yaz Tatili

Kalkanda Bir Yaz Tatili 

Bu güne kadar Kaş’ın gözden ırak tatil beldesi, popüler dalış noktası olduğunu çokça duymuştum. Eşimle beraber bu yıl ki tatili planımıza Kalkanı geçen yazdan almıştık. Tatilimizi Temmuz ayında yapacağımızdan Fethiye tatilimizdeki yoğunluktan da tecrübe ederek rezervasyonumuzu 3 ay önceden yaptırdık.

Kalkanda Bir Yaz Tatili
Kalkanda Bir Yaz Tatili

İzmir’ den yola çıktık Eğe ve Akdeniz kıyılarının manzarasını izleye izleye geçen seneki tatil anılarımızdan bahsettik yol boyunca yaptıklarımızdan, yapacaklarımızı planlayarak aşağı yukarı 7 saat sonra Kalkana vardık. Bu arada geçen seneki en popüler tatil anımız ise eşimle Ölüdeniz de yamaç paraşütü yapmaktı. Size tavsiyem Fethiye tatilinizde mutlaka deneyin bize hak vereceksiniz. 

Kalkan Villaları 0538 920 9040
Kalkan Villaları 0538 920 9040

Kalkanda Bir Yaz Tatili

Kalkan

Kalkana varır varmaz ilk dikkatimizi çeken dağın yamacındaki birbirinden güzel villalar olmuştu. Kalkanın Villa turizminde epey yol kat ettiğinin bir göstergesi de buydu. Yol yorgunluğumuzu atmak, biraz soluklanmak için Kalkanı ayaklarımızın altına seren manzarası ile cezbeden villamıza yerleştik.

Kalkan Çarşısı
Kalkan Çarşısı

Küçük ama şirin bir o kadar bakir koy konumundaki Kalkanı bu güne kadar bi biz keşfetmemiş olduğumuzu düşünmekten kendimizi almadık.  Çünkü çok sayıda yabancı özellikle de İngiliz turistleri günün her saati Kalkan sokaklarında görmek mümkün. Zaten yemek yemeye gittiniz restaurantların isminden ya da İngilizce menülerden bunu çok rahat anlayabilirsiniz.

Kalkan Alternatif Terrace Restaurant
Kalkan Alternatif Terrace Restaurant

Yemek konusunda bizim tercihimiz Alternatif Terrace Restaurant oldu. Temiz ortamı, güler yüzlü hizmeti, lezzetli yemeklerinin bir o kadar da ucuz olması kısacası Türklere hitap etmesi bizi tatilimiz süresince müdavimi yaptı. Gezerken bir bardak kolanın 60 TL, Tavuk Izgaranın 500 TL olan menüleri de gördükten sonra.

Fethiye Muhazakar Villalar
Fethiye Muhazakar Villalar
Kalkan Villaları 0538 920 9040
Kalkan Villaları 0538 920 9040

Kalkanın merkezinde, Rumların mübadele ile terk etmek zorunda kaldıkları cumbalı evleri süsleyen begonviller adeta Kalkanın sembol çiçeğini hemen hemen her yerde görebilirsiniz.

Kalkan Çarşısı
Kalkan Çarşısı

Marinada yürüyüş yaparken gün batımı lüks yatlar eşliğinde izlemek buranın adeti gibi bir şey herhalde ki herkes gün batımında sahilde keyif yapıyor. Yine sahilin yanı başındaki çarşıdan el sanatı hediyelk eşyalardan da hatıra olarak alabilirsiniz.

Kalkan Plajı
Kalkan Plajı

Burada denize girilecek çok güzel plajlar yer alıyor. Kalkan merkezde denize girmek için bir tek alternatif bulunmakta oda Kalkan Halk plajı gün boyu şemsiyenin altında şezlongda keyif yapabiliyorsunuz.

Kalkan Kaputaş Plajı
Kalkan Kaputaş Plajı

Biz Kaputaş plajına hayran kaldık fakat enerjinizi toplayarak gidin çünkü tam 187 basamak inerek plaja ulaşıyorsunuz biraz zahmetli de olsa denizin güzelliği her şeyi unutmanıza yetiyor.

Patara Plajı
Patara Plajı

Patara plajı ve Saklıkent kanyonu da yakında gidilecek yerlerden fakat geçen yıl Fethiye tatilimiz de buraları jeep safari ile gezdiğimizden bu yıl uğramadık.

Kekova
Kekova

Biraz aktivite yapalım derseniz biz Kalkandan hareket eden tekne turları ile Kekova ya gidebilirsiniz. Kekova’nın batık şehri bizim oldukça hoşumuza gitmişti. İsterseniz Kaşta dalış ve yamaç paraşütü yapabileceğinizi de hatırlatırız.

Kalkanda Bir Yaz Tatili | Kalkan Tatili
Kalkanda bir yaz tatili 

Gece hayatı için bizim tercihimiz Kaş’ın canlı müzik yapan barları oldu. Zaten gerek Kalkanda gerekse Kaş ta olsun diğer tatil yerlerindeki gibi gürültülü barlar burada yok. Daha çok dinlence tatili için kişilerin burayı tercih etmelerinin bir nedeni de bu olsa gerek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum bırakın