fbpx

Fethiye Tatil Kaçamağı

Fethiye Tatil Kaçamağı

İstanbul gibi büyük şehirlerin yoğunluğundan, gürültüsünden sıkılan pek çok kişi çareyi sakin, huzurlu yerlere gidip kafa dinlemekte buluyor. Bu durumda kalan birçok kişinin tercih ettiği yerlerden birisi ise şüphesiz Fethiye ve çevresi oluyor.

şehir diyebiliriz. Fethiye Tatil Kaçamağı düşünenlerin veya kısa kaçamaklar yapmak isteyen kişiler tarafından sıkça tercih edilen Fethiye’de neler yapılır? Sorusu ise herkes tarafından merak edilen bir konu oluyor.

Doğanın adeta kalbi haline gelen Muğla’nın Fethiye ilçesi çevresindeki dağlar, masmavi denizi ile doğanın huzurunu kişiler ile paylaşıyor. Kısaca 365gün tatil yapılacak, gezilecek.

Fethiye Tatil Kaçamağı
Fethiye Tatil Kaçamağı

Bu soruya cevap olarak verilecek ilk şey tabii ki Fethiye’de bulunan turistik mekanları gezmek olacaktır. Ancak tabi ki spor severler için de pek çok spor faaliyetlerinin yapıldığı bölgeler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bundan dolayı da macera severler tarafından oldukça fazla tercih ediliyor demekte doğru olacaktır.

Hem tatil hem de Fethiye de yapılan aktivitelere katılabilirsiniz. İsteseniz sizlere sunulan konaklamadan, yapmak istediğiniz Ölüdeniz Yamaç Paraşütü, Dalış, Jeep Safari, Tekne Turu, Bungee Jumping vb. aktiviteleri paket tur olarak alarak Fethiye tatilinizi geçirebilirsiniz. Fethiye de aktiviteli paket turlar ile 3 veya 4 gece kısa gece konaklama ile birçok aktiviteyi de yapma sansını yakalayabilirsiniz.

 Fethiye de Gezilecek Yerler

Fethiye’ye gidip de bazı önemli noktaları gezmemek olmaz. Burada bulunan tüm mekanları kendine has özellikleri ile âdeta ziyaretçileri büyüleyen cinsten. Fethiye de gezilecek yerler için hemen hemen bir gününüzü ayırmanız gerekmektedir. Aracınız yok ise Fethiye de Araç Kiralama yaparak istediğiniz yerleri gezebilirsiniz.

Fethiye ilçesinde mutlaka uğranması gerek yerler ise şu şekilde;

Saklıkent Kanyonu

Muğla ile Antalya arasında yer alan Saklıkent kanyonu, Fethiye’nin vazgeçilmez duraklarından birisi olmakta.

Saklıkent Kanyonu
Saklıkent Kanyonu

Kamyonun yüksekliği 200 metredir. Ulaşımı konusunda yorum yapılacak olunursa bu bölgeye kişisel araçlar ile gelmek daha rahat bir seçim olacaktır. Kanyona girebilmek için bir giriş bölgesi bulunuyor. Bu giriş bölgesine girdiğiniz an geleneksel bir hava bizi karşılıyor. Çünkü giriş bölgesinde pek çok geleneksel ürünler ve gıdalar satışa sunuluyor. Saklıkent kanyonu giriş ücretlidir.

Gizlikent Şelalesi

Saklıkent kanyonu bölgesine gelirken karşımıza Gizlikent şelalesi çıkıyor. Biraz yürüdükten sonra Gizlikent şelalesinin uzun merdivenlerinin bulunduğu bölgeye geliniyor. Huzurlu bir yayla havasının yani sıra şelale yolunda sular içinde yürümek ve etrafta bulunan sarkıtlar değişik bir havayı beraberinde getiriyor.

Fethiye Gizli Kent Şelalesi
 Fethiye Gizli Kent Şelalesi

Ölüdeniz

Fethiye dendiğinde ilk akla gelen yer Ölüdeniz oluyor. Ölüdeniz iki bölümden oluşuyor, bunlar ise lagün kısmı ve Belcekız plajıdır. Plajda bulunan yerlerden şezlong ve benzeri ihtiyaç duyduğunuz nesneleri kolayca bulmanız mümkün. Burada isterseniz Ölüdeniz tekne turlarına katılarak Kelebekler Vadisi, Soğuk Su, St Nicholas adası gibi daha bir çok yerleri deniz yoluyla ziyaret edebilirsiniz.

Fethiye Tatil Kaçamağı
Fethiye Tatil Kaçamağı

• Kayaköy

Fethiye’de yer alan bu köy uzun yıllar önce bu bölgede yaşamış olan Likya Uygarlığının kalıntılarını taşıyor. Özellikle tarih severlerin uğrak yerlerinden birisidir. Günümüzde ise Kayaköy, hayalet şehir olarak adlandırılıyor.

Fethiye Kayaköy
Fethiye Kayaköy

 Fethiye’de Yapılan Aktiviteler

Fethiye tatilcilerin aktivite merkezlerinden birisi olmaktadır. Özellikle bu aktiviteler Ölüdeniz bölgesinde yapılıyor. Dilerseniz tatil365gun.com adresinden dilediğiniz hotelde 4 gece 5 gün konaklamalı paket turlar ile tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Fethiye Otelleri Tatil Paketleri
Fethiye Otelleri Tatil Paketleri 0539 920 9040

Heyecan dolu aktiviteler ise şu şekilde;

• Tüplü dalış, deniz altı güzellikleri dalış hocaları eşliğinde yapılıyor. Özellikle deniz tutkunları tarafından sıkça tercih ediliyor. Dalışlar genellikle Dalyan koyunda yapılıyor.

Yamaç paraşütü, Babadağ zirvesinde yapılan bu aktivite ile kuşlar gibi özgür olmak mümkün.

• Rodos’a Feribot seferleri, tek gidiş ya da gidiş- dönüş seçenekleri ile harika bir aktivite imkanı olmakta.

• Rafting, özellikle yaz aylarında nefes kesen bir faaliyet olmaktadır. Dalaman çayında yapılmaktadır.

• Fethiye Patara kano sporu, Patara nehrinde gerçekleşen bu aktivite tek kişilik ve iki kişilik olmak üzere yapılabilmektedir.

• Yürüyüş Likra Turu, Likya bölgesinde şehrin gürültüsünden uzak bir şekilde huzurlu doğa yürüyüşü imkânı sunuluyor.

• Aquapark, su parkı ile eğlenceli bir günün tadını çıkarabilirsiniz.

• Türk hamamı, bir ortamda tüm yorgunluklarınızı saniyeler içinde unutacaksınız.

Yorum bırakın