fbpx

Bahar ve Kışın Birbirinden Ayrılmadığı Yerdir

Bahar ve Kışın Birbirinden Ayrılmadığı Yerdir

Hangi ayda gelirseniz gelin bahar aylarında Ölüdeniz de yüzmek, yamaç paraşütü yapmak. Kayaköy’ de doğanın bizlere sunduğu rengarenk çiçekler ile sunduğu güzellikleri görmek mümkün.

Bahar Ve Kışın Birbirinden Ayrılmadığı Yerdir
Baharın ve Kışın Birbirinden Ayrılmadığı Yerdir

Bir hafta sonu farklı bir tatil geçirmek istiyorsanız tek yapmanız gereken Dalaman Hava Alanına uçak bileti alarak Fethiye’ye gelmeniz.

Uçaktan iner inmez bavulunuzu aldığınız gibi Fethiye’ye giden Muttaş veya Havaş servisine bindikten sonra 1 saat sonra Fethiye’ye varıyorsunuz. Otelinize yerleştikten sonra kışları ılık havanın hakim olduğu Fethiye’de gezebileceğiniz bir çok yer var. Yaz aylarına nazaran biraz daha ucuz olan ilçe yemyeşil doğası ile ilk önce ilginizi çekecektir.

Fethiye Manzarası
Fethiye Manzarası

Fethiye sahilinde yürüyüş yaparak körfezi izleyebilir, çayınızı yudumlarken martıları ve balıkları ellerinizle besleyebilirsiniz.

Kelebekler Vadisi Yamaç Paraşütü 0539 646 6460
Kelebekler Vadisi Yamaç Paraşütü 0539 646 6460

Doğa yürüyüşü yapmak isterseniz Likya yolu tam yeri. Günlerce yürümek yerine Ovacık bölgesinden başlayarak kısa parkurun bir bölümü Kelebekler vadisinin olduğu bölgeye kadar yürüyebilirsiniz. Kelebekler Vadisi-Butterfly Valley ve manzarasını Yamaç Paraşütü ile izlemeye doyamacaksınız.

Fethiye Otelleri Tatil Paketleri
Fethiye Otelleri Tatil Paketleri 0538 920 9040
Ölüdeniz Yamaç Paraşütü
Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

Ölüdeniz’ de yamaç paraşütü yaz-kış yılın 12 ay’ı yapılacak en cazip aktivite, zaten buraya gelenlerin %90′ nı uçmadan dönmediği için bu zevki sizlerde yaşamak isteyeceksiniz. Uçuş sonrası veya gezi molanızda karnınızı doyurmak için çarşı içindeki Lokantaları, dönercileri veya Fethiye esnaf lokantalarını tercih edebilirsiniz.

Fethiye Balıkçıları
Fethiye Balıkçıları

Ertesi gün kahvaltıdan sonra merkez’ den hareket eden Kayaköy minibüsleriyle veya aracınızla köy’e giderek tarihin izlerini görebilirsiniz. Mübadeleyle Rumlar tarafından terk edilmiş Kayaköy’ de eski evleri, kiliseleri, okulu, şapeli gezerken lale, papatya toplayın ve bol bol fotoğraf çekmeyi unutmayın. 

Fethiye Kayaköy
Fethiye Kayaköy

Gümrük kulesinin oraya çıktıktan sonra yüzünüzdeki gülücükle çekeceğiniz selfinin Facebook’ ta, İnstagram’ da bol like alacağını şimdiden belirtirim. Köy kadınlarının hazırladığı taze sac böreğinin tadını başka yerde bulamazsınız fırsat bulmuşken kaçırmayın derim. Doğası ile insanların en keyif aldığı Kayaköy’de ata binin, bisikletle gezin kısacası doğanın tadını çıkarın.

Fethiye Çalış Plajı
Fethiye Çalış Plajı

Gün batımını izlemek için gittiniz Çalış plajında Ördek adasını yaban ördeklerini besleyebilir, Çalış plajı kuş cennetine giderek göçmen kuşları izleyebilirsiniz. Sahilinde yürüyüş yaparak denizi doyasıya izleyebilir güneşin batışını an be an yaşabilirsiniz.

Fethiye Üzümlü Kuzu Göbeği Mantar Festivali
Fethiye Üzümlü Kuzu Göbeği Mantar Festivali

Nisan ayının ikinci haftasında Fethiye tatilinizi planlarsanız Üzümlü Kuzu Göbeği Mantar Festivali etkinliğine katılarak yöre haklının ürettiği ürünlerden, üzümlü dastarından satın alabilirsiniz. Üzümlü köyünün doğal ve tarihi güzellikleri ile yer yıl yüzlerce yerli ve yabancı misafirleri ağırlamaktadır.

Bahar Ve Kışın Birbirinden Ayrılmadığı Yerdir
Baharın ve Kışın Birbirinden Ayrılmadığı Yerdir

Yorum bırakın