fbpx

Haydi Yamaç Paraşütü Yapmaya Fethiye Ölüdeniz’ e Gidelim

Yamaç Paraşütü Yapmaya Ölüdenize Gidelim

Selçuk Efes’te Sky diving, Alaçatın da Sörf ne kadar popülerse Fethiye Ölüdeniz de Yamaç paraşütü o kadar popüler. Sadece Türkiye’nin değil Dünya’nın sayılı yamaç paraşütü merkezlerinden biri de Fethiye’ de. Üstelik sadece yaz aylarında değil kış aylarında da binlerce insan özellikle yamaç paraşütü ile uçup, harika Ölüdeniz manzarasını izlemek için Fethiye’ ye akın etmekte. Biz de iki kafadar bu kervana katılmak için Fethiye’nin yolunu tuttuk.

Yamaç Paraşütü Yapmaya Ölüdenize Gidelim
Yamaç Paraşütü Yapmaya Ölüdenize Gidelim

Uçuş yapmak için öncelikle rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Ofisten şirket araçlarıyla uçuşunuzun yapılacağı Babadağ’a çıkıyorsunuz. Uçuşunuzu da hocayla yani pilotla beraber gerçekleştireceğiniz için beraber yolculuk ediyorsunuz. Pistte vardıktan sonra pilotunuz sizin hazırlıkları yapıyor. Paraşüt açılıyor ve rüzgar bekleniyor.

Fethiye Otelleri Tatil Paketleri
Fethiye Otelleri Tatil Paketleri 0538 920 9040

Rüzgarın paraşüte vurduğunda ki ses uçanların tabii ki de burada tek yapmanız gereken koşmak kalkışta koşmazsanız sürükleniyor hatta düşüyorsunuz. Sonrası keyiflice oturduktan kendinizi kartallar gibi Ölüdeniz semalarında süzülürken buluyorsunuz. Genelde pilotlar biraz daha eğlence olsun diye akrobasi yapıyorlar yok ben istemem demeyin çünkü eğlence burada.

Babadağ Yamaç Paraşütü Fiyatları 0539 646 6460
Babadağ Yamaç Paraşütü Fiyatları 0539 646 6460

Zaten benim de hayır dememe fırsat bile kalmadan başladık bir oyana bir buraya sallanmaya neyse ki çok sürmedi tekrar başladık süzülmeye bir taraftan da fotoğrafa poz veriyordum. Yere epey yaklaşmıştık kaslarımızı taktık bir kuş gibi bizi ilgiyle izleyen gözler arasında plaja ayak bastık.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü 0539 646 6460
Ölüdeniz Yamaç Paraşütü 0539 646 6460

Buraya kadar gelmişken Fethiye’yi gezmeden dönmeyin

İlk hava şehidimiz Fethi bey den adını alan Fethiye ilçesi her mevsim gidilebilecek, görülmesi gereken bir yerdir. Özellikle hafta sonları bulunduğunuz ilden, ilçeden biraz uzaklaşmak isterseniz bu önerimizi değerlendirebilirsiniz.

Fethiye-İzmir: 359 km                  Fethiye-Ölüdeniz: 15 km

Fethiye-Saklıkent. 45 km             Fethiye-Kayaköy: 15 km

Fethiye- Aydın: 232 km                Fethiye-Saklıkent: 45 km           

Fethiye- Antalya: 199 km             Fethiye-Tlos:  45 km

Fethiye- Denizli: 217 km             Fethiye Cadianda: 27 km

Fethiye-Muğla: 131 km                Fethiye-Patara: 80km

Fethiye-Marmaris:130 km

 

 

Yorum bırakın