fbpx

Fethiye de Tatil Yapmanız İçin 14 Neden

Fethiye de Tatil Yapmanız İçin 14 Neden

Hemen yanı başınızda bulunan ya da size birkaç saat uzaklıkta ki Fethiye ‘ye gidin bu güne kadar yapmayı ertelediğiniz ne varsa yapın.

Fethiyede Tatil Yapmanız İçin 14 Neden
Fethiye de Tatil Yapmanız İçin 14 Neden

Fethiye son yıllarda birçok insanın sıra dışı tatil anlayışına hitap ettiği için yaz aylarında tatilcilerin rotasını Fethiye’ye çevirmesine neden oluyor. Fethiye’ye gidip oraların eşsiz doğasına hayran kalıp, gezilecek yerlerine uğrayıp, aktivitelerine katıldıktan sonra birçok insanın dönmek istememesine hak vermemek elbette mümkün değil. Benim  de Fethiye ye her fırsatta gitmemi gerektiren o kadar çok şey var ki sizlerin de Fethiye tatiliniz de yapmaktan keyif  alacağınız nedenleri paylaşmak istedim. Fethiye de tatil yapmak için 14 neden listesine hep birlikte göz atalım

Fethiye Otelleri Tatil Paketleri
Fethiye Otelleri Tatil Paketleri 0538 920 9040

Fethiye ye gitmek için 14 neden

1- Konaklamanızı Antalya gibi büyük tatil köylerinde yapma imkanınızın kısıtlı olmasından dolayı küçük ve daha samimi işletmelerde yapmak, uzun açık büfe kahvaltı sırasında beklememek güler yüzlü personelin sıcaklığını hissetmek  tatilinizden keyif almanızdaki başlıca nedenlerdendir.

2- İzmir, Aydın, Denizli, Manisa ve Antalya dan ulaşım  kolaylığı olduğundan canınız ne zaman değişiklik isterse çıkıp gidebilirsiniz.

3- Fethiye kadar gidip te Akdeniz’in lezzetleri balıklarını rakı eşliğinde yiyip, Kayaköy’ ün popüler mekanında mangal keyfi yaparak efkar dağıtabilirsiniz.

4- Tekne turuna gitmeden sabah kahvaltısını taze meyve suyu ve tost eşliğinde yapabilirsiniz.

5- Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız Fethiye bu konuda oldukça cömert kafanızı nereye çevirseniz size ayrı bir güzellik sunuyor

6- Fethiye nin son yıllarda bu kadar cazip olmasının bir nedeni de fiyatlarının diğer güney sahillerine göre uygun olması. Alacağınız paket tur ile ekonomik olmasından dolayı birçok aktiviteyi yapma şansınız olacaktır.

7- Tarihe meraklıysanız Kayaköy, Amintas kaya mezarları, Antik tiyatro, Tlos, Pınara size tarihi bilgiler aktaracaktır.

8- Çocuklarınızla gidebileceğiniz birçok plajın olması ya da ailenizle, arkadaşlarınızla katılacağınız tekne turları ile masmavi koylarda yüzebilirsiniz.

9- Türkiye’nin değil aynı zamanda Dünya’nın en iyi Babadağ yamaç paraşütü pistlerinin bulunduğu Ölüdeniz /Babadağ’dan uçmak herkesin olduğu gibi sizin de hayatınızın en unutulmazlarından olacaktır. Daha yapmak istediğiniz bir çok www.fethiyeaktiviteleri.com sizi bekliyor.

10- Görenleri kendine hayran bırakan metrelerce yükseklikteki kayaların arasından çıkan Saklıkent’i jeep safari ile keşfetmek, buz gibi suyunda yürümek, tereyağlı balığından yerken doğayı izlemekten keyif alacaksınız.

11- Gece hayatına atılmak için Hisarönünü veya Fethiye merkezdeki Paspatur çarşına uğramak eğlenceli zaman geçirmenizi neden olacaktır.

12- Fethiye den ayrılmadan önce Salı pazarına ve Cuma günleri kurulan köylü pazarına uğrayıp bölgede yetişen veya üretilen sebze, meyve, tereyeğ, bal, peynir, zeytin yağ vb. almanız doğal beslenmenizde faydalı olacaktır. Sevdiklerinize yöresel ürünlerden hediye almak isterseniz Kargı köyündeki Yörük Pazarına uğranızı tavsiye ederim.

13- Balık tutmaya meraklı iseniz ister koylara giderek isterseniz balık turuna katılarak balık zevki yaşayabilirsiniz.

14- Herkesin düşündüğü tatil konseptine uygun otel, apart, kiralık tatil evi, kiralık villa ve çadır ve kamp alanlarında konaklama imkanının olması. 

Fethiye de tatil yapmak için 14 neden varken sizi şimdi Fethiye sizi bekliyor.

Fethiye De Tatil Yapmak Için 14 Neden
Fethiye de tatil yapmak için 14 neden

 

 

Yorum bırakın