fbpx

Tatil Rotamız Akdenizin İncisi; Fethiye

Tatil Rotamız Akdenizin İncisi; Fethiye

Tatil Rotamız Akdenizin İncisi; Fethiye Akdeniz ve Egenin incisi Fethiye bu yıl da ziyaretçileri ile göz kamaştırıyor. Birçok yönü ile turistlerin gözde tatil mekanı olan Fethiye denizi, kumsalı, yamaç paraşütü, tarihi, gezilecek yerleri, doğal güzellikleri ve kafeleri ile gezginlerin uğrak noktası olmaya devam ediyor. Fethiye’nin adını tanrı Apollo’nün oğlu Telmessos’tan aldığına inanılır. Tatil planları yapılmaya başlandıysa Rotamız Akdeniz’in incisi: Fethiye. Fethiye’de gezilebilecek yerler nelerdir? Fethiye’nin ne gibi tarihi güzellikleri vardır? Fethiye’de en uygun fiyatlar ile yapılabilecek aktiviteler nelerdir? Gibi sorular tatil rotasını Fethiye’ye çeviren herkes için merak konusu olmaya devam ediyor. Gelin şimdi sizler için hazırladığımız Fethiye tatil planı serüvenine bir göz atalım.

Tatil Rotamız Akdenizin İncisi; Fethiye
Tatil Rotamız Akdeniz’in İncisi; Fethiye

Fethiye Yapılabilecek Aktiviteler Nelerdir ?

Fethiye yapılabilecek onlarca aktivite seçenekleri ile tatil severlerin gözlerini kamaştırıyor. Tatil planınızı kaç günlük yaparsanız yapın Fethiye’ye geldiğinizde planlarınız günlere sığmayacak. Yapılabilecek her aktiviteyi yaparken günlerinizi dolu dolu geçirmenin en iyi ve ucuz yolu ise tatil paketleri satın almak. Siz rotanızı Fethiye’ye çevirin gerisini tatil paketinize bırakın. Şimdi Fethiye’de yapılabilecek aktivitelere değinelim.

Fethiye Tatil Paketleri
Fethiye Tatil Paketleri

Tatil Rotamız Akdeniz’in İncisi; Fethiye

1. Eski Kent Paspatur’u ziyaret edin: Fethiye’nin en eski yerleşim yeri olarak bilinen Paspatur rengarenk bir yerleşim yeridir. Gittiğiniz ilk andan itibaren sizi büyüleyeceğine eminiz. Ahşap otantik evleri, renk renk çiçekleri, kafeleri ile görenleri büyülüyor. Eski Kent Paspatur Fethiye’de hediyelik eşya almak ve gezmek için mutlaka uğranması gereken yerlerden biri.

2. Balık Hali’ne uğrayın: Balık hali denince hemen bir sonraki maddeye atlamayın. Balık hali etrafında birçok restoran olan bir hal. Balığınızı seçin ve pişmesini bekleyin. Salatanızdan tatlınıza kadar önünüze gelecek. Üstelik siz ne isterseniz hangi balığı isterseniz onu yiyin. Üstelik Balık hali oldukça uygun maliyetler ile Fethiye’de balık restoranlarının en ünlü adresi.

3. Aşıklar Tepesine çıkın ve Fethiye’yi bir de panaromik pozdan görün: Kayaköy’e giderken tırmanış yolu hizasında bulunan Aşıklar Tepesine mutlaka uğrayın. Kendinize bir saat ayırın ve tüm Fethiye’yi ayaklarınızın altında hissedin. Tırmanış yolunu kullanırken yürümektense Kayaköy’e özel aracınızla veya kiralık araç ile gitmenizi öneririz. Zira yokuş oldukça dik. Enerjinizi ulaşımda harcamayın.

Tatil Rotamız Akdenizin İncisi; Fethiye
Tatil Rotamız Akdenizin İncisi; Fethiye

4. Rum mahallesi olan Kayaköy’ü ziyaret edin: Tarihi bir Rum mahallesi olan Kayaköy, tırmanış yoluna kadar geldiyseniz uğramadan geçmemeniz gereken bir yer. Fethiye’nin hayalet şehri olarak da bilinen Kayaköy uzun tarihi ile sizleri şaşkınlığa düşürecek. Tarihi ile karşılaştığınızda zaman zaman üzülecek zaman zaman da hayrete düşeceksiniz. Bu arada tırmanışları ve uzun yürüyüşleri seviyorsanız Kayaköy’ün bunun için harika bir parkuru var.

5. Kral Amyntas’ın mezarını ziyaret edebilirsiniz. Fethiye’nin simgelerinden biri haline gelen dağlara oyulmuş bir biçimde ziyaretçilerini karşılayan anıt mezar, gören herkesi şaşırtmaktadır. Mezarların Helenistik dönemde yapıldığı bilinmekte.

6. Telmessos Antik Kenti’ne uğrayın. Fethiye’nin eski adı olan Telmessos, ışık şehri anlamına gelir. Tarih içerisinde şehir yaşanan depremler sonucu denizin altına gömülmüş. bu nedenle günümüzde ortaya çıkan eserlere verilen kıymet paha biçilemez.

7. Denize gidin. Deniz, kumsal ve güneşin tadını çıkarmadan Fethiye’de bulundum demeyin. İsterseniz Tekne turları ile mavi denizlere açılın. Fethiye tatilinin olmazsa olması Fethiye ve Ölüdeniz tekne turları sayesinde kendinizi yenileyecek, tüm yılın stresini atacaksınız

Fethiye Ölüdeni Yamaç Paraşütü Fiyatları
Fethiye Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Fiyatları

8. Yamaç Paraşütü zamanı: Ölüdeniz Babadağ’dan yapılan Yamaç paraşütü Fethiye’nin en ünlü sporlarından biri. Mutlaka denenmesi gereken aktiviteler listesine ekleyin. Ölüdeniz’i gökyüzünden seyrederken saatler geçirebilirsiniz. Babadağ’dan yaptığınız yamaç paraşütü uçuşunu hayatınızın sonuna kadar unutmayacak ve arkadaşlarınıza hatta çocuklarınıza tavsiye edeceksiniz. Fethiye Ölüdeniz’de 12 ay hava şartlarının uygun olduğu her zaman yapılmakta. Paraşüt fiyatları ise kış ayları yaz dönemlerine göre biraz daha ekonomik olduğunu hatırlatırız.

9- Maviliklere Dalış zamanı: Fethiye tatilinizin en keyifli zamanını su altında geçireceğinizi biliyormusunuz. Profesyonel Dalış hocaları eşliğinde siz de Akvaryum ve Dalyan koyunda dalış yaparken balıkları elleriniz de besleyeceksiniz. İçinde Dalış’ ında bulunduğu Fethiye tatil paketleri tercihinizin de Fethiye deki diğer aktivitelere de katılma şansını değerlendirebilirsiniz.

Tatil Rotamız Akdenizin İncisi; Fethiye
Tatil Rotamız Akdenizin İncisi; Fethiye

10- Jeep Safari ile Su Savaşına Hazır Olun: Fethiye den hareken eden Jeep Safariler ile Saklıkent turuna katılın. Saklıkent yolculuğunuz öyle pekte sakin olmayacak maalesef. Siz birini ıslatmanız bile herkes sizi ıslatacak. Eğlenceli Saklıkent turunda toz, çamur, su savaşı gün boyu sizinle olacak. Her yıl binlerce insanın doyasıya eğlendiği Saklıkent Jeep Safari 2020 yılında da herkesi doyasıya eğlendireceğinden şüpheniz olmasın. Fiyatı ucuz, eğlencesi bol aktiviteler siz bekliyor.

Fethiye Tatil Paketi Fiyatları 0538 920 9040
Fethiye Tatil Paketi Fiyatları 0538 920 9040

Fethiye Tatilimi En Uygun Fiyatlarla Nasıl Yapabilirim ?

Bunca aktiviteyi seyahat listesine ekledikten sonra hepimizin aklında aynı soru belirdi. Fethiye tatilimi en uygun fiyatlarla nasıl yapabilirim? Aktiviteler tek başına yapılmaya kalkıldığında ulaşımdan gezmeye, yemekten hediyeliğe masraflar alıp başını gidiyor. Otel masrafları, erken rezervasyon çabaları, aktiviteler ve ulaşım için harcanan paralar derken tatiliniz size masraf olmasın.

Hem tatil sürecini planlamakla uğraşmadan hem de en uygun fiyatlar ile tatilinizi yaparken her türlü aktiviteden faydalanmak istiyorsanız vakit kaybetmeden ekonomik tatil paketleri seçeneklerini değerlendirin. Çünkü sizler için en iyisini bilenler tarafından hazırlanan paketler ile Fethiye’yi tanımak ve gezmek çok kolay olacak. Fethiye tatil paketi fiyatları 2021 | 2022 | 2023 yılları hakkında ve yeni nesil tatil paketleri için 0538 920 9040 nolu  hattımızı arayabilirsiniz. 

Yorum bırakın