fbpx

Kalkan ve Patara Villa Fiyatları

Kalkan ve Patara Villa Fiyatları

Patara nerede ? Patara’ya nasıl gidilir ? Kalkan nerededir ? Kalkana nasıl gidilir ? Kalkan muhafazakar balayı villa fiyatları ? Kalkan villa kiralama fiyatları ? Kalkan ve Patara Villa Fiyatları ? sorularını sizin için cevapladık.

PATARA NEREDE?

Tatil sezonu başladığında ilk akla gelen sımsıcak denizi ve huzurlu bir mekanı olan konforlu bir yer bulabilmektir. Sadece yerin güzelliği değil konaklayacağımız yerinde hijyen, düzen ve rahatlığı önemlidir.

Ülkemizin önemli coğrafi merkezlerinden Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya her yıl onlarca turisti ağırlamaktadır. Tatil merkezi olarak hem doğasıyla hem plajlarıyla dikkat çeken Antalya’nın önemli tatil merkezlerinden biri de Patara’dır. Patara Kalkan kiralık villalar ile adını sıklıkla duyduğumuz Antalya’nın Kaş ilçesinde yer alan bir tatil yeridir.

Çokça tercih edilmesinin tarihi bir arka planı da vardır. Burası tarihte Likya Uygarlığından kalma bir Antik kent olarak anılmaktadır. Bu da oranın hem tarihi hem de turistik bir yer olmasını sağlamıştır. Önce Roma İmpratorluğunun sınırları içerisinde bulunan ardından Apollo Kehanet Yeri olarak kabul gören bu yer Hristiyanlar için önemli kutsal kabul edilmektedir. Bu yönüyle kültürel, tarihi bir geçmişinin yanı sıra dinsel bir geçmişe de sahiptir.

0538 920 9040 Kalkan Ve Patara Villa Fiyatları
Kalkan ve Patara Villa Fiyatları

Likyalıların kenti olarak kullanılmış bu yer 2020 Patara yılı olarak ilan edilmesine vesile olmuştur. Patara; Fethiye ile Kaş ilçe sınırları arasına denk gelen burada boylu boyunca kurulmuş bir plajdır. Konaklamanızı sorunsuz ve eğlenceli hale getiren Kalkan ve Patara Villa Fiyatları ile de meşhurdur. Öyle ki yeni evlenen balayı çiftleri de Kalkan kiralık villa fiyatlarına göre villa tercihinde bulunmaktadır. İnce kumlu ve doğal deniz caretta carettaların yaşam alanı da olan bu eşsiz sahili ziyaret etmenizi öneririz.

PATARA’YA NASIL GİDİLİR?

2021 Patara yılında burada tatil yapan misafirlerin en çok araştırdığı konu ile ulaşım oldu. Antalya sınırları içerisine giriş yaptıktan sonra özel bir araç ile seyahat ediyorsunuz kolaylıkla bulabileceğiniz bu yer Antalya merkez ile arasında (220 km) üç buçuk saatlik yol mesafesi bulunur.

Antalya’nın Kalkan bölgesinde yer alan bu plaj Kalkan ve Patara Villa Fiyatları ile rahatlıkla konaklama yapabileceğiniz bir mesafede yer alır. Lüks ve uygun fiyatlar ile Kalkan Villa Tatili sizlere keyifli bir tatil vaadediyor.

Fethiye’ye doğru giderken istikamet üzerinde Kalkan bölgesinden geçiş yapıyorsunuz. Bu yolda ilerlerken (11 km sonra) Patara girişi ile karşılaşıyorsunuz. Asfalt yol üzerinde (6km) ilerledikten sonra Patara Antik Kent ve tatil alanına ulaşıyorsunuz. Görünümü, Kalkan kiralık villalar ile oldukça heyecan uyandıran bu sahil kasabasında etrafta çok sayıda pansiyon görebileceğiniz bir yerleşkeye dönüşmüştür.

Patara’ya

İstanbul ilinden buraya kadar tam 784 km uzaklığı

Ankara ilinden buraya tam 649 km uzaklığı

İzmir ilinden buraya tam 402 km uzaklığı bulunur.

Otobüsler ile geldiyseniz Kalkan bölgesini geçtikten sonra karşınıza gelen Gelemiş yolunun istikametinde 5 km gidildikten sonra ulaşabilirsiniz.

Uçak ile gelecekseniz; İstanbul Hava Limanından binen biri için en yakın havalimanı Antalya Dalaman havalimanıdır. Buradan edineceğiniz araç ile Fenike-Kaş istikametinde ilerlerseniz kısa sürede Patara’ya ulaşabilir ve Kalkan kiralık villalar içinde konaklayabilirsiniz.

0538 920 9040 Kalkan Ve Patara Villa Fiyatları
Kalkan ve Patara Villa Fiyatları

PATARADA NEREDE KONAKLANIR?

Eşsiz güzellikte incecik kumulları ile dikkat çeken Kalkan’da Patara plajına çok yakın lüks ve konforlu Kalkan kiralık villalar yer almaktadır. Rahat bir konaklama için özellikle buraları tercih edebilirsiniz. Lüks villalar görünüşü ile göz doldururken aileler içinde konaklamaya uygun bir yer oluyorlar.

2,3,4 kişilik villalar çift katlı her türlü imkanı bulunan ve bahçesinde havuz seçenekleri ile istenen huzuru sizlere sunuyor. Patara Kalkan ve Patara Villa Fiyatları için www.tatil365.com; kalkan villaları örneği olarak verilebilir.

Villaların konumları ile yerleşkelere yakınlığı şu şekildedir. Tatil bitimi ise havaalanına dönüşünüz 115 km’dir. (1 saat 55 dakika)

İhtiyaçlarınızı gidermek için en yakın market 5 km uzaklıktadır. (Yürüyüş ile 40 dakika araçla 15)

Alışveriş yapmak veya dolaşmak istediğinizde şehir merkezine 15 km’dir.

Plaja geçebilmek için 8 km, toplu taşıma araçlarına 4 km’dir. Villaların şehir merkezlerine özel olarak servisleri de bulunur. Kalkan tatiliniz de macera ve aktivitelere meraklı iseniz Fethiye aktiviteleri ile yamaç paraşütü, tüplü dalış, jeep safari, tekne turu vb. turlara katılabilirsiniz.

Bu bölgenin çevresinde çok sayıda otel, hotel gibi konaklama alanlarında çok sayıda bulunur. İki kişi olarak gelinecek tatil organizasyonlarında da çocuklar ile gelinecek bir tatil planında da Kalkan kiralık villalar hem rahatlığı, geniş alanı ile hem çevre merkezlerine yakınlığı ile hem de 2020 yılının Patara yılı ilan edilmesine vesile olan Patara plajına da yakınlığı ile isteklerinize uyan kusursuz bir tatili size sağlamaktadır.

 

Yorum bırakın