fbpx

Fethiyede Kış Tatili

Fethiyede Kış Tatili

Fethiye de kış tatili denilince doğal olarak ilk akla gelenler kar ve kayaktır. Ancak kış tatilini sadece kayak yapmak olarak düşünmek büyük bir yanılgıdır. Kışın kayak yapmak dışında birçok tatil imkanı da var. Bugünün tatil anlayışında, yazın deniz, kum ve güneş, kışın ise kar ve kayak alışkanlığı, giderek yerini farklı tatil anlayışlarına bırakmaktadır. Örneğin tarih turizmi, kültür turizmi, sağlık turizmi, termal turizm, spor turizmi, doğa turizmi, kongre turizmi ve daha birçok farklı tatil beklentileri yaygınlaşmaktadır.

Fethiye Doğa Yürüyüşü
Fethiye Doğa Yürüyüşü

Bu açıdan bakınca Fethiye ve çevresi kış tatili açısından da inanılmaz zenginliğe sahiptir. Dünyaca bilinen Likya Yolu, Fethiye’den başlar ve Antalya’ya kadar uzanır. 500 km’yi geçen bu yürüyüş yolu yerli ve yabancı hem tarih tutkunlarına hem de doğa tutkunlarına inanılmaz güzellikler sunmaktadır. Likya Yolu, dünyanın en iyi on uzun mesafe yürüyüş yolundan biridir. Yol boyunca sayısız antik şehri görmek mümkün.

Fethiyede Kış Tatili
Fethiyede Kış Tatili

Fethiye Likya Yolu aslında birbirine eklenen kısa parkurlardan oluşuyor. Örneğin Ölüdeniz, Faralya, Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu parkuru 25 km. Kabak Koyu, Alınca, Sidyma Antik Kent ve Yediburunlar parkuru 31 km. Yediburunlar, Gavurağalı, Patara parkuru ise 27 km. Mevsimine göre Likya Yolu’nu boydan boya 20 günde geçmek, müthiş bir deneyim.

Fethiye De 12 Ay Yamaç Paraşütü
Fethiye de 12 Ay Yamaç Paraşütü

Ancak biraz sessizlik arayan ve kafasını dinlemek isteyenler için Fethiye’de bulunan tesislerin büyük bir kısmı kışın da hizmet veriyor. Fethiye ve çevresi yaz kış hizmet veren tesislerle dolu. Bir kısım ziyaretçiler kışın termal tatil yaparken bir kısım gençler de Babadağ’dan Ölüdeniz’e doğru gökyüzünün tadını çıkarıyor. Yamaç paraşütü pilotu Zafer ŞEKERCİ – Butterfly Paragliding gözetiminde, hem yamaç paraşütünün inceliklerini öğrenmek hem de masmavi gökyüzünde eşsiz bir manzaranın tadını çıkarmak her mevsim ayrı güzel.

Fethiye Otelleri Tatil Paketleri
Fethiye Otelleri Tatil Paketleri 0538 920 9040

 

 

Yorum bırakın