fbpx

Fethiye de Balayı Tatili Fiyatları

Fethiye de Balayı Tatili Fiyatları

Güneyin en şirin yerlerindenAntik Çağ’ın Telmessos’u ve Muğla’nın en büyük ilçesi Fethiye… Eşsiz koyları,doğal güzellikleri ve tarihi yerleriyle özellikle yaz mevsimlerinin uğraknoktası. Kıvrımlı kıyıları, etrafını çevreleyen dağları ve limanlarıyla damükemmel bir keşif yeri.

En gözde noktalarından Ölüdeniz, ilçenin milliparklarından Saklıkent Kanyonu ve eşsiz denizi ile Kabak Koyu gibi Fethiye’nin nice doğal güzelliği var. Yaz tatilleri için bir numaralı adreslerden biri olan Fethiye, balayı tatili için de mükemmel bir tercih. Hem şehrin karmaşasından uzaklaşabilir; hem de tarihin vedenizin tadını bir arada yaşayabilirsiniz.

Fethiye De Balayı Tatili Fiyatları
Fethiye de Balayı Tatili Fiyatları

Fethiye, doğal güzellikleri,tarihi dokusu ve masmavi deniziyle mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir belde. Tatilplanlarının vazgeçilmez adresi olan Fethiye, balayı çiftleri için de son derece kusursuz bir adres. Deniz, kum, güneş üçlüsünü doyasıya yaşayabileceğiniz gibitarihi noktalarını da ziyaret edebilirsiniz. Telmessos Antik Kenti sınırları içinde yer alan Amintas Kral Mezarları; dönemin tüm sırlarını görebileceğinizgizemli bir adres.

İon Stili yapısıyla karşımıza çıkan, 4. yüzyıldan kalma bugörkemli anıtı görebilirsiniz. Türkiye’nin denize en yakın antik amfi tiyatrosuda burada bulunuyor. Telmessos Amfi Tiyatrosu, Erken Roma Dönemi’nin yapılarından biri. Hem mükemmel bir manzaraya hem de eşsiz bir tarihi dokuya sahip. M.Ö 3000 yılına kadar bir mazisi olan ve ilk yerleşim yerlerinden biri olan Kayaköy de Fethiye tarihinin bir başka yansıması. Günümüz de Kayaköy sınırlarında balayı villaları boy göstermektedir. Fethiye balayı tatil paketleri fiyatları hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için şimdi arayın

Fethiye Balayı Villaları
Fethiye Balayı Villaları

20180610 231732Fethiye demişken denizinden ve koylarından söz etmemek olmaz. Fethiye tatili boyunca, tarihi dokularını ziyaret ettiğiniz gibi, plajlarında güneşe ve serin sulara da doyacaksınız. Kabak Koyu’nu bu açıdan ilk sıraya koyabiliriz. Kelebekler Vadisi’ne komşu olan bu eşsiz alan son derece sessiz ve sakin. Sit alanı olduğu için etrafında otel ve benzeri yapılar da bulunmuyor. Otelinizin denizinden sıyrılıp kafa dinlemek isterseniz, kısacası mükemmel bir seçenek diyebiliriz. Yeşilin ve mavinin her tonunu görebileceğiniz Fethiye’de Ölüdeniz’in Belcekız Plajı ve buradan tekneyle geçebileceğiniz Gemile Adası’nın koylarını da görmeden dönmemenizi öneririz.

Fethiye De Balayı Tatili Fiyatları
Fethiye de Balayı Tatili Fiyatları

Fethiye, tüm güzellikleriyle herkesin görmesi gereken bir yer. Eğer balayı için adresiniz Fethiye ise çok daha güzel anlar yaşayabileceğinizi söyleyebiliriz. Bodrum ya da Alaçatı kadar popüler ve kalabalık olmaması da en büyük artılarından biri. Masmavi deniz ve koylarından söz etmiyoruz bile. Belki de dünyanın en güzel kıyılarına sahip olduğunu söylesek yanılmış olmayız.

Fethiye balayı tatili rotanızsa, her gün farklı bir koyun tadına bakarak tatilinizi unutulmaz kılabilirsiniz. Bunun için tekne turlarına da katılabilirsiniz. HattaOn iki Adalar’ı merak ediyorsanız, yine aynı şeklide tekne turlarıyla, adaları görebilir, keşfedebilir ve buradan da denize girebilirsiniz. Ben biraz da tarihi dokusunu keşfetmek istiyorum diyenler için de çok sayıda antik ve Roma döneminden kalma eserler bulunuyor, bunları da ziyaret edebilirsiniz.

Fethiye De Balayı Tatili Fiyatları 0538 920 9040
Fethiye de Balayı Tatili Fiyatları

Doğayı, eğlenceyi, macerayı, tarihi ve denizi seven çiftler için Fethiye mükemmel bir seçim. Sabahları Fethiye’nin eşsiz koylarını ziyaret edebilir; akşamları ise eğlenceli gece hayatının tadını çıkarabilirsiniz. Gün içerisinde tadacağınız Ege ve Fethiye mutfağından bahsetmiyoruz bile. Biraz daha macerayı seven çiftler için Babadağ’dan yamaç paraşütü yapma ya da koylardan dalış yapma imkânı da var.

Likya Uygarlığından günümüze gelen Patara Antik Kenti’nden; mavinin en güzel tonlarını görebileceğiniz Oyuktepe Koyları’na kadar her türlü güzelliği Fethiye’de bir arada bulabilirsiniz. Harika bir balayı geçirmek, her gün yeni bir şeyler keşfetmek, doğayı yakından tanımak, mavinin ve yeşilin her tonuna şahit olmak için Fethiye’yi tercih edebilirsiniz.

Yorum bırakın