fbpx

Dalyan Gezi Rehberi

Dalyan Gezi Rehberi 

Dalyan Akdeniz’in ışıl ışıl sularının bir kısmını bünyesinde barındıran, Muğla’nın muhteşem bir bölgesinde yer alır. Denizin mavisi, ormanların yeşili ve tarihin buram buram korktuğu bu güzel yer tatil severlerin bir numaralı mekanıdır diyebiliriz. Eşsiz plajlarında güneşlenirken, güzel ormanlarında yürüyüş yapabileceğiniz ve bunları yaparken geçmişten günümüze kadar gelmiş ve güzel bir şekilde korunmuş olan tarihi mekanları gezerken kendinizi adeta bir zamanda yolculuk yapıyormuş hissine kapılacağınız muazzam bir yerdir.

Genellikle turist bakımından İngiltere’den çok sayıda turist bu ihtişamlı yere akın etmektedir. Konaklama konusunda sıkıntı yaşamayacağınız bir bölge olması konusunda oldukça güzel fırsatları bünyesinde barındırır.

Dalyan Gezilecek Yerler

Gezilecek yerler konusunda oldukça fazla seçeneklere sahip olan Dalyan, turistik bir bölge olması açısından tatiliniz süresince kaliteli zamanlar geçirebilirsiniz. Bünyesinde çeşitli tekne turları ve eşsiz manzaralara şahit olabileceğiniz balon turları da bulunmaktadır.

Dalyan Gezi Rehberi 
Dalyan Gezi Rehberi 
  • Kaunos Antik Kenti

Kendi zamanında çok önemli bir liman kenti olan Kaunos, tarihin M.Ö. 10. yüzyıla kadar gide bir tarihi bulunmaktadır. Özellikle tiyatro sahnesi günümüze kadar korunabilen bir yapıdır ve mutlaka görülmesi gerekir.

 

  • Kaunos Kral Mezarları

M.Ö. 4. yüzyılda yapılmış ve yaklaşık tarihi 2500 yıldır Balıklar Dağı’nın güneyinde bulunan kayalıklara oyulmuş ir içimde seyir keyfi vererek ütülüğü bozulmamış biçimde durmaktadır. Antik mezarları günümüzde bu şekilde geçen yılların neredeyse yıpratma göstermediği bir biçimde bulmak tarih severler için muhteşem bir gezi yeridir.

Dalyan Gezi Rehberi 
Dalyan Gezi Rehberi 
  • İztuzu Plajı ve Radar Tepesi

Bu eşsiz plaj radar tepesinin yamaçlarından başlamaktadır ve 5 km boyunca uzamaktadır.  Caretta carettalar yumurtalarını bu eşsiz plaja bırakmaktadır ayrıca yılın belirli günlerinde alınan izinlere istinaden caretta carettalarla beraber yüzebilme şansını yakalayabilirsiniz.

 

  • Sultaniye Kaplıcası

Türkiye’de bulunan en yüksek seviyede radyoaktivitesi olan kaplıca olarak bilinmektedir. İçerisindeki su kalsiyum sülfat, kalsiyum klorür, ve radon içerdiği bilinir ve romatizma ve kadın hastalıklarına iyi geldiği söylenmektedir. Aynı zamanda burada yapılan çamur banyoları oldukça ilgi görmektedir. Yurt dışından kaplıcalara oldukça yabancı turist gelmektedir.

Fethiye Yamaç Paraşütü

Fethiye yamaç paraşütü Dalyan’da yapacağınız en gözde turlardan biridir. . Doğanın güzelliklerini tarihin imgeleri ile birleştiren bu bölge hem tarih severler hem de maceraperestler tarafından oldukça ilgi ile karşılanmaktadır. Gerçekleştirilen turlar kendine has olmakla birlikte fiyat konusunda da uygun fiyatlar karşılığında sizlere sunulurken her bütçeye uygun olduğunu da eklemeliyiz. Fethiye tatil paketleri için erken rezervasyon dönemini kaçırmayın

Yapılması planlan Fethiye Ölüdeniz Paraşütü Fiyatları 2022 | 2023 | 2023 | 2024 hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum bırakın