fbpx

Afyon Frig Vadisi Balon Turu Fiyatları

Afyon Frig Vadisi Balon Turu Fiyatları

Afyon denince ilk akla soğuk kış aylarında termal hotelleri, haşhaş, kaymak, sucuk, ekmek kadayıfı, mermer ve traveter taşı gelmektedir.  Afyon Termal turizm de oldukça yol katetmiştir. Şimdi Afyon da tatil yapmak isteyenler veya yol güzergâhından geçerken Frig Vadisi Emre Gölü üzerinde sıcak hava balon turuna katılabilirler.

Afyon Frig Vadisi sıcak hava balonu turu hayatınızda ilk kez ve son kez yaşayacağınız aktivitelerden değil. üzerinde uçacakların heyecanına sizde ortak olacaksınız. Her yıl yüzlerce misafir Ölüdeniz yamaç paraşütü deneyimi sonrası tekrar uçmak için tatillerinde Fethiye’yi tercih etmektedir. Sosyal medyada, Google da Afyon Frig Vadisi sıcak hava balonu turu için merak edilenleri sizler için araştırdık. Afyon Frig Vadisi sıcak hava balonu turunu kimler yapabilir ? Afyon Frig Vadisi sıcak hava balonu turu nasıl ve hangi saatlerde yapılır ? Afyon Frig Vadisi sıcak hava balonu turu fiyatı ne kadar ?

Afyon Frig Vadisi sıcak hava balonu turunu kimler yapabilir ?

Afyon Frig vadisinde çocuklar ailesi ile beraber uçmak durumundadır. Emre gölü sıcak hava balonu turuna 04-80 yaşında herkes katılabilirler.

Afyon Frig Vadisi Balon Turu Fiyatları
Afyon Frig Vadisi Balon Turu Fiyatları

Afyon Frig Vadisi sıcak hava balonu turu nasıl ve hangi saatlerde yapılır ?

Frig vadisi balon turu için balon hazırlık aşamasında iken yerde içerisi sıcak hava ile doldurulur. Daha sonra uçuş için hazır olan balonun sepetine misafirler binerek pilot tarafında yavaş yavaş uçuşa başlanılır. Hava şartlarının rüzgarsız ve uygun olduğu saatlerde sabah gün doğumundan 15 dakika önce havalanmaya başlar ve gün doğumu uçarken izleyebilirsiniz.

 Afyon Frig Vadisi Sıcak hava balonu ile uçuş süresi yaklaşık 40-45 dakika sürmektedir. Uçuş süresinde Emre gölü manzarasını ve Kapadokya’yı andıran görselliği ile Frig vadisinin fotoğrafını çekebilirsiniz. Pilot her ne kadar sıcak hava balonu yukarı doğru çıkarda da en önemlisi rüzgar istikametine göre balon yöne almaktadır. İnişte ise balonun içerisinde bulunan baca açılarak içerisindeki sıcak havanın çıkması ile balon yavaş yavaş pilot kontrolünde iniş yapılmaktadır.

Afyon Frig Vadisi sıcak hava balonu turu fiyatı ne kadar ?

Afyon da Frig Vadisi sıcak hava balonu turu yeni yapılmaya başladığı için fiyatlar Kapadokya ve Pamukkale kadar pahalı olmadığını söyleyebiliriz. Henüz daha çok popüler olmadan sizde sıcak hava balonu turunu yapmak şansını yakalayabilirsiniz.

AfyonFrig Vadisi arası Afyon merkeze 55 km

Eskişehir- Frig Vadisi arası ise 110 km uzaklıktadır.

Afyon Frig Vadisi Balon Turu Fiyatları
Afyon Frig Vadisi Balon Turu Fiyatları

Yorum bırakın