fbpx

Kiralama Sözleşmesi

KİRALAMA SÖZLEŞMESİ TARAFLAR VE AMAÇ

Bu sözleşme; “VİLLAYI-YAZLIĞI-TATİL EVİ-APART-TATİL PAKETİ-OTEL” kiralayan (bundan böyle “KİRACI” olarak anılacaktır) ile “VİLLAYI-YAZLIĞI-TATİL EVİ-APART-TATİL PAKETİ-OTEL” kiraya veren (bundan böyle “www.tatil365gun.com” olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri taraflar tarafından önceden belirlenen belirli bir süre için “VİLLAYI-YAZLIĞI-TATİL EVİ-APART-TATİL PAKETİ-OTEL” kiralanması amacı ile yapılmıştır. “www.tatil365gun.com” internet sayfasında belirtilen “villalarımızdan-yazlıklarımızdan-tatil evleri-apartlar-oteller ve tatil paketleri” herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya mail yolu ile rezervasyon yaptıran kiracı ve beraberindekiler aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki belirtilen şartların herhangi birine aykırı davranış halinde, “www.tatil365gun.com” kiralama işlemini tek taraflı olarak iptal etme, kiracının villalarımızdan-yazlıklarımızdan-tatil evleri-apartlar-oteller ve tatil paketleri terk etmesini isteme, alınan, depozito kira bedelini iade etmeme ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

REZERVASYON VE ÖDEME

Tarafımızdan pazarlaması yapılan villalarımıza-yazlıklarımıza-tatil evleri-apartlar-oteller ve tatil paketleri internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu, telefon yolu veya mail yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. www.tatil365gun.com, kiralamak istediğiniz tarihlerinizi belirtip, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerinizi alarak kiralama işleminizi yapar. www.tatil365gun.com kiralama işlemi yapıldıktan sonra villa-yazlık-tatil evleri-apartlar-oteller ve tatil paketleri için toplam ödenecek ücretin %35’ini depozito ödemesi olarak almaktadır. Depozito, kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü içerisinde ödendiği takdirde villa-yazlık-tatil evleri-apartlar-oteller ve tatil paketleri adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken depozito tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca mail yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Depozitonun 1 (bir) iş günü içinde Havale, EFT, ve yine site üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapılabilecektir. Depozitonun teslim alındığından en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın-yazlığın-tatil evleri-apartlar-oteller ve tatil paketleri kiralama onayı gönderilecektir. Kiralama içerisinde toplam ücret, alınan depozito ve hangi tarihlerde Villanın-yazlığın-tatil evleri-apartlar-oteller ve tatil paketleri adınıza kiralandığı-rezervasyon yapıldığı ve yatırmış olduğunuz depozitonun günü saati bildirilmektedir. Depozitonun yatırılmaması durumunda www.tatil365gun.com misafire bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya-yazlığa-tatil evleri-apartlar-oteller ve tatil paketleri başka rezervasyon alma hakkını kullanamaz. Villanın-yazlığın-tatil evleri-apartlar-oteller ve tatil paketleri geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan ve Villanın-yazlığın-tatil evleri-apartlar-oteller ve tatil paketleri kontrolleri yapılıp, Villa-yazlık-tatil evleri-apartlar-oteller ve tatil paketleri tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Yine www.tatil365gun.com kiracıya kiralananı eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vb. olmasına karşın 300 TL/1000 TL hasar depozitosu almakta olup bu depozito Villa-Yazlık-Tatil Evi-Apart tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu kiracının çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda kiracıya iade edilecektir. Yukarıdaki sebeplerle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların villaya-yazlığa-tatil evleri-apartlar-otele giriş günü nakit olarak yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

VİLLAYA/YAZLIĞA GİRİŞ VE ÇIKIŞ SAATLERİ

Rezervasyon başlangıç günü villaya-yazlık daireye tatil evleri-apartlar-otele giriş saati, en erken 16.00’dır, en geç 21.00’dir. Kiracı; belirtilen saatler dışında villaya-yazlığa-tatil evleri-apartlar-otele giriş yapamaz, belirtilen en geç giriş saatinden sonra gelmesi durumunda villaya-yazlığa-tatil evleri-apartlar-otele bir gün sonra sabah Senin Villan mesai başlangıcında (08.30) giriş yapabilir. Kiracının; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda villaya-yazlığa-tatil evleri-apartlar-otele giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vb. problemlerden www.tatil365gun.com kesinlikle sorumlu tutulamaz. Kiracının geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. Tatil365gun.com bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Rezervasyon sonunda villadan-yazlıktan-tatil evleri-apartlar-otele ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 11:00’dir. Sabah saat 11.00’de kiracının villayı-yazlığı-tatil evlerini-apartları ve oteli boşaltmamasından veya geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vb. tüm olumsuzluklardan müşteri birebir sorumludur ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek www.tatil365gun.com her türlü maddi zararlarını karşılamakla yükümlüdür. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda www.tatil365gun.com 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa-yazlık-tatil evleri-apartlar-otele kontrolü yapılamadan kiracının villadan-yazlıktan-tatil evleri-apartlar-otelden çıkış yapması durumunda hasar depozitosu kiracının bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir. Kiracının kendi isteği ile villayı-yazlığı-tatil evleri-apartlar-oteli erken terk etmesi durumunda kiracıya konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

 VİLLA/YAZLIK KAPASİTESİ

Villalarımıza-yazlıklarımıza-tatil evlerimize-apartlarımıza-otellerimize internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. (Çocuklar ve bebekler de dahildir). Kiralama kesinleştikten sonra kiracı tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse www.tatil365gun.com yazılı olarak başvurulacak ve villanın-yazlığın-tatil evleri-apartlar-otelin kapasite durumuna göre www.tatil365gun.com uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. Tatil365gun kiracıdan ilave ücret talep edebilecektir. Villaya-yazlığa-tatil evleri-apartlar-otele giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya-yazlığa-tatil evleri-apartlar-otele misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda www.tatil365gun.com misafirlerin villayı-yazlığı-tatil evleri-apartlar-oteli terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın-yazlığın-tatil evlerin-apartların-otelin tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın-yazlığın-tatil evlerin-apartların-otelin kiralanması aşamasında kiracının beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup kiracı vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

VİLLA / YAZLIK TEMİZLİĞİ / BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER

Günlük, haftalık, aylık villa-yazlık-tatil evleri-apart-otel rezervasyon yapma-kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Her sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villa-yazlık-tatil evleri-apartlar-otel ile herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ev sahibi veya otel sorumlusu tarafından giderilecektir.www.tatil365gun.com bunda

n sorumlu değildir, sadece sorunun giderilmesine yardımcı olur. Tüm villaların-yazlıların-tatil evlerinin-apartların-otellerin havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın-yazlığın-tatil evleri-apartlar-otel odası bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için kiracı, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya-yazlığa-tatil evleri-apartlar-otel odasına girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa-yazlık-tatil evleri-apartlar-oteller detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda-yazlığımızda-tatil evleri-apartlar-oteller de standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın-yazlığın-tatil evleri-apartlar-otelim özelliklerini villa-yazlık-tatil evleri-apartlar-oteller özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

EVCİL HAYVAN/SİGARA

Aksi belirtilmedikçe villalarımıza-yazlıklarımıza-tatil evlerimize-apartlarımıza-otellerimize evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir.

Villalarımızın-yazlıklarımızın-tatil evleri-apartların-otellerin tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

FİYATLAR

İnternet sayfamızda belirtilen villa-yazlık-tatil evleri-apartlar-otel kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır. Depozito, banka hesaplarımıza havale yolu ile EFT yolu ile veya Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir.

KİRALAMA/ ÖDEME / İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

Hesabımıza yatırılan, villa-yazlık-tatil evleri-apartlar-otel kiralama bedelinin ön ödeme miktarı (EFT ile veya Havale ile veya Kredi Kartı ile “tek çekim” veya Peşin olarak, veya Mail Order ile) ödeme yaptığınız andan itibaren villaya-yazlığa-tatil evleri-apartlar-otele giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde dahi ön ödeme iade edilmeyecektir. Çünkü bu ödemenin tamamı villa-yazlık-tatil evleri-apartlar-otel sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, villaya-yazlığa-tatil evleri-apartlar-otele giriş anında, tarafımıza ödemeniz gerekmektedir.

Kiracı, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Kiracının iptal bildirimini www.tatil365gun.com adresine yazılı veya mail olarak yapılması zorunlu olup yazılı-mail ile yapılmayan bildirimler kabul edilemez.

İptal durumlarında Babadağ Travel, seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden  müşteriden belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.

İptal koşulları;

a-Villa-yazlık-tatil evleri-apartlar-otel-kiralama işlemi için tarafımızdan tahsil edilen %35’lik depozitonun iadesi kesinlikle yoktur.

a-Villa-yazlık-tatil evleri-apartlar-otel rezevasyon ve kiralama işlemi villaya-yazlık tatil evleri-apartlar-otele giriş tarihinden 30 gün öncesine kadar olursa kiralama bedelinin %35‘i ödenmek  zorundadır.

c-Villa-yazlık-tatil evleri-apartlar-otel kiralama işlemi villa-tatil evleri-apartlar-otele giriş tarihi ile 29 gün öncesinde olursa %100 lük villa-yazlık-tatil evleri-apartlar-otel kiralama bedeli tahsil edilecektir.

d- Babadağ Travel-www.tatil365gun.com tarafından kiralama işleminin herhangi bir nedenle iptal edilmesi durumunda. Tarafımızdan size bu bildirme işlemi en kısa surede yapılacaktır. Aynı anda  Portföyümüzde aynı dönem için müsait aynı özelliklerde başka bir villa-yazlık-tatil evleri-apartlar-oteller var ise misafirimize önerilecektir. Mücbir sebep (deprem, sel, afet-salgın hastalık, covit19 vb.)  olan durumlarda  alınan ödemenin tamamı misafire iade edilecektir.

e- Babadağ Travel üzerinden gerçekleştirmiş olduğunuz kiralama işlemi sonrasında belirtilen villaya-yazlığa-tatil evleri-apartlar-otele gelmemeniz erken çıkış yapmanız durumunda hiçbir şekilde iade işlemi yapılmaz.

f-Portföyümüzde bulanan bazı Villa-yazlık-tatil evleri-apartlar-oteller için  ayrıca özel bir iptal politikası var ise villaya-yazlığa-tatil evlerine-apartlara-otellere ait bilgiler bölümünde kesinlikle belirtilmiştir.

g-Tarafınızdan talep edilecek iade işlemlerinde mail veya iadeli taahhütlü yazılı olarak yapılan bildirimler esas alınacaktır, ve tarafımıza ulaştığı andan itibaren geçerli sayılacaktır.

h-Kiracının depozito ödemesi sonrasında kalan ödemeyi zamanında yapmaması durumunda, Babadağ Travel-www.tatil365gun.com belirtilen villa-yazlık-tatil evlerine-apartlara-otelleri başka şahıslara kiralama işlemini saklı tutar.

HASAR DEPOZİTOSU

Her villanın-yazlığın-tatil evlerine-apartlara-otellerin özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu kiracıdan tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında kiracıya gönderilen konfirme belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu kiracıdan, villaya-yazlığa-tatil evlerine-apartlara-otellere giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve kiracı villadan-yazlıktan-tatil evlerine-apartlara-otelden ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa-yazlık-tatil evlerine-apartlara-oteller ile villanın-yazlığın-tatil evlerine-apartlara-otellerin demirbaşlarında bir hasar, eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Kiracının sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan-yazlıktan-tatil evlerinden-apartlardan-otelden ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa-yazlık-tatil evlerine-apartlara-otellerden çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito kiracıdan alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada-yazlıkta-tatil evlerinde-apartlarda-otellerde oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise kiracıdan bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

YÜZME HAVUZLARI

Villalarımızın-yazlıklarımızın-tatil evleri-apartlar-oteller yüzme havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir, villayı-yazlığı-tatil evlerine-apartlara-otellere rezervasyom yapan misafir ve kiralayan kiracı, havuzun soğuk olmasından dolayı havuzu kullanamamasından Babadağ Travel-www.tatil365gun.com kesinlikle sorumlu tutulamaz. Villayı-yazlığı-tatil evlerini-apartları-otellere rezerve yapacak ve kiralayacak olan kiracı-misafir, villayı-yazlığı-tatil evlerini-apartları-otelleri rezerve ve kiralayacağı tarihte hava durumunu öğrenmek için Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü web sitesinden veya Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nü telefonla arayıp bilgi alabilirler.

SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ

Babadağ Travel villanın-yazlığın-tatil evleri-apartları-otelleri belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak kiracıya teslim edilmesinden sorumludur. Villaya-yazlığa-tatil evlerine-apartlara-otellere girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa kiracı tarafından www.tatil365gun.com yetkilisine derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. www.tatil365gun.com bu talebi villa-yazlık-tatil evleri-apart-otel sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. Babadağ Travel-www.tatil365gun.com aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. www.tatil365gun.com, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz www.tatil365gun, villa-yazlık-tatil evleri-apart-otel sahibi ile kiracı arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada-yazlıkta-tatil evlerinde-apartlarda-otellerde oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa-yazlık-tatil evleri-apart-otel sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve kiracıların ve misafirlerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, aktivitelerde meydana gelebilecek kaza ve yaralanma, havuzda boğulma, ölüm vb. ve villada-yazlıkta-tatil evlerinde-apartlarda-otellerde olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan Babadağ Travel-www.tatil365gun.com sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, kiracının villaya-yazlığa -tatil evlerine-apartlara-otellere ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan Babadağ Travel-www.tatil365gun.com kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Kiracı, villadan-yazlıktan-tatil evlerinden-apartlardan-otellerden ayrıldıktan sonra, villada-yazlıkta-tatil evlerinde-apartlarda-otellerde kaldığı süre içerisinde Babadağ Travel-www.tatil365gun.com  yetkililerine bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

FATURA – VERGİ

Babadağ Travel-www.tatil365gun.com web sayfasında yayınlanan hiç bir villa-tatil evleri-apartlar-oteller, ya da hiç bir yazlık, Babadağ Travel-www.tatil365gun.com adresine ait değildir. Her villanın-yazlığın-tatil evlerinin-apartların-otellerin sahipleri farklı kişilerdir, şahıslardır, şirketlerdir. Babadağ Travel-www.tatil365gun.com, kişilerin, şahısların, şirketlerin, villalarını-yazlıklarını-tatil evlerini-apartlarını-otellerini rezervasyon yapmak, kiracıya kiralamak için aracıdır (komisyoncudur). Bu nedenle Babadağ Travel-www.tail365gun.com, sadece aracılık (komisyonculuk) faturası keser. Yani kiracının veya misafirin otel veya paket turlar için ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık (komisyonculuk) kârı kazanır ve bu kâra fatura keser. Diğer geri kalan kâr villa-yazlık-tatil evleri-apart-otel sahibinin kârı olduğundan dolayı, geri kalanına fatura kesmez. Villa-yazlık-tatil evleri-apartlar-otellerin sahibi ve aktiviteleri yapan ana işi yapan acenta, yılsonunda devlete, kira geliri beyannamesi adı altında vergisini öder Babadağ Travel-www.tatil365gun.com, sadece kendi kazandığı kâra karşılık fatura kesmekle yükümlüdür. Üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin kazandığı kâr için fatura kesmez, bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

KİRACININ ve MİSAFİRLERİN SORUMLULUKLARI

Kiracılar veya misafirler villayı-yazlığı-tatil evleri-apartlar-otellerin, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada-yazlıkta-tatil evlerinde-apartlarda-otellerde kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Kiracılar ve misafirler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villanın-yazlığın-tatil evlerinin-apartların-otellerin makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda Babadağ Travel-www.tatil365gun.com bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.

Villada-yazlıkta-tatil evlerinde-apartlarda-otellerde oluşan herhangi bir hasar durumunda, kiracılar Babadağ Travel-www.tatil365gun.com yetkilisini haberdar etmekle yükümlüdür. Kiracıların konakladıkları süre içinde villaya-yazlığa-tatil evlerine-apartlara-otellere verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise kiracıdan nakit olarak ödemesi talep edilecektir.

Ayrıca kiracılar-misafirler ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle kiracı ve beraberindekiler hakkında Babadağ Travel-www.tatil365gun.com bir şikayet ulaşması durumunda Babadağ Travel vwww.tatil365gun.com kiracıdan rezervasyon süresi dolmadan villayı-yazlığı-tatil evlerini-apartları-otelleri boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.

Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan misafirlerimizin ve kiracılarımızın , yüzde yüz korunaklı ibaresi olmayan villalarda, görünmezlik garantisini www.tatil365gun.com vermez. Görünmezlik, hırsızlık ve diğer suç teşkil eden unsurlara maruz kalınması konusunda, misafirler-kiracılar kendi mahremiyetlerini ve güvenlik tedbirlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, Babadağ Travel-www.tail365gun.com, sorumluluk kabul etmez. www.tatil365gun.com, bu gibi problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

MÜCBİR SEBEPLER

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda Babadağ Travel-www.tatil365gun.com hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir. Bölgedeki yada ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terör faaliyetleri, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar Babadağ Travel-wwwtatil365gun.com’un engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, salgın hastalıklar, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

ŞİKAYETLER

Kiracılar villada-yazlıkta-tatil evlerinde-apartlarda-otellerde kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini Babadağ Travel yetkililerine bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, Babadağ Travel-www.tatil365gun.com görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan-yazlıktan-tatil evlerinden-apartlardan-otellerden ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden www.tatil365gun.com kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI

Babadağ Travel-www.tatil365gun.com, iş bu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi’nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. www.tatil365gun.com hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. Babadağ Travel-www.tatil365gun.com, kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. Babadağ Travel-www.tatil365gun.com, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. ww.tatil365gun.com gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, “www.tatil365gun.com” sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, www.tatil365gun.com herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. www.tatil365gun.com sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir.  www.tatil365gun.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. www.tatil365gun.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER

1) Villaya-yazlığa-tatil evlerine-apartlara-otellere ve aktivite alanlarına giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, Babadağ Travel-www.tatil365gun.com önüne geçemediği durumlarda Babadağ Travel kesinlikle sorumlu tutulamaz.

2) Villaya-yazlığa-tatil evlerinin-apartların-otellerin ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. her türlü olumsuzluktan Babadağ Travel-www.tatil365gun.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

3) Bazı villaların-yazlıkların-tatil evlerinin-apartların-otellerin inşasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın-yazlığın-tatil evlerinin-apartların-otellerin içinde bulunan her türlü bitki vs.) kiracıyı sağlık yönünden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan Babadağ Travel-www.tatil365gun.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

4) Tüm Villalarımızda-yazlıklarımızda-tatil evlerinde-apartlarda-otellerde konaklayacak olan kiracılara özel araç lazım olacaktır. Kiracının villaya-yazlığa-tatil evlerine-apartlara-otellere ulaşımı kendi sorumluluğundadır.

5) Kiracı, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. www.tatil365gun.com, üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine müdahalede bulunmaz. Bu işlemler kiracının kendi sorumluluğundadır.

6) Villa veya yazlık-tatil evlerini-apartları-otellerde rezervasyon yapmış ve kiralamış olan kiracı, kiralamış olduğu villanın veya yazlığın-tatil evlerinin-apartların-otellerin coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan Babadağ Travel-www.tatil365gun.com sorumlu tutulamaz. www.tatil365gun.com, villanın-yazlığın-tatil evlerinin-apartların-otellerin konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.

7) Kiracının villaya-yazlığa-tatil evlerinin-apartların-otellerin ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğu aracın zarar görmesinden Babadağ Travel-www.tatil365gun.com sorumlu tutulamaz.

8) Villayı-yazlığı-tatil evlerinin-apartların-otellerin kiralamış olan kiracının aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, kiracının; otomobil, motor vs. kullanmadaki aksaklıkları ve buna bağlı olarak villaya-yazlığa-tatil evlerinin-apartların-otellerin ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk kiracının kendi sorumluluğundadır. Bu veya buna benzer sorunlardan www.tatil365gun.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

9) Villa-yazlığa-tatil evlerinin-apartların-oteller hakkındaki “www.tatil365gun.com” detay sayfasında belirtilen “uzaklık tablosu” yaklaşık olarak yazılmıştır. Mesafeler tam net olarak belirtilmemiştir. Bir takım yanılmalar olabilir. Villayı-yazlığı-tatil evlerinin-apartların-otellere  gelen misafirler ve kiralayan kiracı bunu göz önüne almayı kabul eder.

10) Villa-yazlık-tatil evlerinin-apartların-oteller hakkındaki “www.tatil365gun.com” detay sayfasında belirtilen uzaklık tablosu ’nda belirtilen “havalimanı” villaya-yazlığa-tatil evlerine-apartlara-otellere en yakın olan havalimanıdır. Bu; Dalaman, Bodrum veya Antalya vs. Havalimanı olabilir. Babadağ Travel-www.tatil365gun.com yetkilisine hangi havalimanı daha yakın olduğunu sormanız gerekmektedir. Aksi takdirde yanlış veya uzak havalimanına uçak bileti almanızdan kaynaklanan problemlerden www.tatil365gun.com sorumlu tutulamaz.

11) Villa-yazlık-tatil evleri-apartlar-oteller hakkındaki “www.tatil365gun.com” detay sayfasında uzaklık tablosu ’nda belirtilen mesafeler, en yakın restoran, en yakın plaj, en yakın yerleşim yeri, en yakın toplu taşımanın geçtiği yol ve en yakın havaalanı göz önünde bulundurularak yazılmıştır. Belirtilen restoran veya market kapanmış ise Babadağ Travel-www.tatil365gun.com sorumluluk kabul etmez.

12) Villada-yazlıkta-tatil evlerinde-apartlarda-otellerde bulunan havuzda oluşabilecek boğulma, düşme gibi kazalardan Babadağ Travel-www.tatil365gun.com sorumlu tutulamaz.

13) Villalarımızda-yazlıklarda-tatil evlerinin-apartların-otel odalarında yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü vs. bulunmamaktadır. Bu ürünlerin temin edilmesi müşterinin kendi sorumluluğundadır. Villalar-yazlıklar-tatil evleri-apartlar-oteller bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz.

14) Villaların-yazlıkların-tatil evlerinin-apartların-otellerin büyük bir çoğunluğunda yaklaşık 160 litrelik güneş enerjisi ile ısınan sıcak su tankı bulunmaktadır. Müşterinin, adil kullanımın dışında aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan problemlerden müşteri birebir sorumludur. Babadağ Travel-www.tatil365gun.com bu durumdan kaynaklanan problemlerden sorumlu tutulamaz.

15) Villalarda-yazlıklarda-tatil evlerinin-apartların-otellerin veya yolda, Cep Telefonu sinyalinin hiç alınmaması, az alınması veya cep telefonundan internetin çekmemesi gibi durumlardan Babadağ Travel-www.tatil365gun.com kesinlikle sorumlu tutulamaz. GSM operatörünüzü arayıp, gideceğiniz bölgede GSM sinyali durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

16) Villada-yazlıkta-tatil evlerinde-apartlarda-otellerde oluşacak kiracının sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, internet sağlayıcısından (Türk Telekom vs.) kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektrik Şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden, Su Şirketinden kaynaklanan su kesilmesinden Babadağ Travel-www.tatil365gun.com sorumlu tutulamaz.

17) Kredi kartı ile veya mail order ile veya EFT veya havale veya vb. şeklinde ödeme yapsanız dahi, size “onay maili” ve “konfirmasyon belgesi” gelmeden, kesinlikle, uçak bileti, otobüs bileti, vs. satın almayınız. Para ödemesini Babadağ Travel şirketine yapsanız bile size “onay maili” ve “konfirme belgesi” gelmediği takdirde villayı-yazlığı-tatil evleri-apartlar-oteller kesinlikle rezervasyon yapılmış veya kiralamış sayılmazsınız. Müşterinin aceleci davrandığı bu ve buna benzer durumlardan ortaya çıkabilecek maddi ve manevi zararlardan Babadağ Travel kesinlikle sorumlu tutulamaz.

18) Web sitemizde belirtmiş olduğumuz Villa-yazlık-tatil evlerinin-apartların-otellerin birebir aynısı olup, sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük veya daha küçük olduğu vb. gibi bildirimler asla kabul edilemez ve bunlardan Babadğ Travel-www.tatil365gun.com sorumlu tutulamaz.

19) Olumlu veya olumsuz doğa olaylarından/koşullarından ve olumlu veya olumsuz hava durumundan/koşullarından oluşabilecek her türlü olumsuzluktan Babadağ Travel-www.tatil365gun.com sorumlu tutulamaz.

20) Kiracıyı; arı, akrep, böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı Babadağ Travel-www.tatil365gun.com sorumlu tutulamaz.

21) Havuzu dışarıdan görünmeyen villa diye tabir edilen muhafazakar villaları tercih etmek isteyen müşteri, villanın detay sayfasında; “bu villa muhafazakar ailelere uygundur”, “havuzu dışarıdan görünmez”, “tesettürlü bayanlar tercih edebilir” vb. ibareler yok ise o villa muhafazakar bir villa değildir. Bu gibi ibareler olmayan villayı kiralayarak www.tatil365gun.com suçlamasından, Babadağ Travel-www.tatil365gun.com kesinlikle sorumlu değildir. Villayı kiralayacak olan müşterinin tüm detayları dikkatli bir şekilde okumasını tavsiye ederiz.

Yorum bırakın