fbpx

12. Fethiye Yeşilüzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali

12. Fethiye Yeşilüzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali

12. Fethiye Yeşilüzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali 2020 yılında da yapılması planlanan ve her yıl Nisan aylarında yapılan geleneksel festivallerden biridir. Festival içeriğinde onlarca aktivitesi ve eğlenceli yöresel etkinlikleri ile ziyaretçilerini büyülüyor. 2020 Nisan ayında yapılması planlanan mantar festivali Türkiye ve Dünyada ki Koronavirüsü tehditi nedeniyle bir çok organizasyon gibi iptal edilmiştir.

12. Fethiye Yeşilüzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali
12. Fethiye Yeşilüzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali

12. Fethiye Üzümlü Kuzu Göbeği Mantar Festivali 2020

Yeşilüzümlü, Fethiye’ye yaklaşık 23 Kilometre kadar uzaklıkla ve 500 metre rakımda bulunan bir beldedir. Yeşilüzümlü’ye Fethiye’den ulaşım sağlamak için Fethiye eski garajdan sürekli ücretli otobüs ve servisler kalkmaktadır.

12. Fethiye Yeşilüzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali insanları kendine birçok hayran bırakan etkinliği ile her yıl olduğu gibi bu yıl da çekmeye devam ediyor. Festivalin en büyük amaçlarından biri de yörenin yöresel lezzetleri ve kendine has ürünlerini tanıtmak ve insanları bilgilendirmektir. Söz konusu festival olduğunda festivallerin tadını alan yüzlerce insan şimdiden biletlerini ayırttırıyor. Çünkü 12. Fethiye Yeşilüzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali her sene bir önceki seferden çok daha hızlı ve büyük bir ses getiriyor.

12. Fethiye Yeşilüzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali
12. Fethiye Yeşilüzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali

Neden Fethiye Yeşilüzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali 

Fethiye Yeşilüzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali, festival meraklılarının ve doğaseverlerinin her yıl başlangıç tarihini takip ettikleri bir festivaldir. Neden mi? Çünkü Kuzugöbeği Mantar festivali sadece 3 günün içerisine onlarca aktivite ve eğlencenin sığdırıldığı yöresellik kokan festivallerden biri.

Fethiye Tatil Paketleri
Fethiye Tatil Paketleri

İnsanların bu festivali tercih etmelerindeki en büyük nedenlerden biri de yörenin aşırı sakin, dinlendirici ve huzur veren bir yanının olmasıdır. hem doğa ile iç içe hem de eğlencenin ortasında olmak isteyenlerin koşarak geldiği Fethiye Yeşilüzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali bu yıl da nisan ayında sevenleri ile buluşacak.

Kuzu Göbeği
Kuzu Göbeği

Üzüm bahçeleri, incir bahçeleri, zeytinlikler ve uçsuz bucaksız ovaları ile tatil meraklılarını doğanın içerisinde birkaç güne davet olarak da nitelendirilebilen Kuzugöbeği Mantar Festivali için gelenler tatile doyamıyor. Festivale katılan tatilciler 3 günün sonunda festivalin yorgunluğunu atmak için sahile inebilir sakin ve huzurlu bir ortamda dinlenebilir, aktiviteler yapabilir ve Fethiye’nin yöresel yemeklerini tadabilirler. Üstelik hem sakinlik hem eğlence hem de denizi bir arada bulabileceğiniz nadir yerlerden olan Fethiye’yi ziyaret etmek için en uygun zaman her yıl Fethiye Yeşilüzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali’nin yapıldığı nisan ayı olabilir. Fethiye tatil paketleri ile tatil yapmak yılın her dönemi mümkün. Tatilinizin bir kısmını festivalle kalan kısmını da eğlenceli bir Fethiye turu ile geçirmek isterseniz en uygun fiyatlar ile en bol aktivite imkanı üstelik konaklama hizmeti de sağlayan tatil365gun.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

2020 Yılı 12. Fethiye Yeşilüzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali Tam Olarak Hangi Tarihlerde Yapılacak ?

Festival meraklılarının sürekli takip ettiği 12. Fethiye Yeşilüzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali 2020 yılında hangi tarihlerde yapılacak? Sorusu cevaplandı. Festival 2020 yılında Nisan ayının 3, 4 ve 5. Günlerinde yapılacak. Festival için hazırlıklar son hızla devam ediyor. Onlarca aktivitenin sadece 3 günde ziyaretçileri ile buluştuğu 12. Fethiye Yeşilüzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali Nisan ayı için hazırlanıyor.

Fethiye Kuzu Göbeği Mantar Festivali
Fethiye Kuzu Göbeği Mantar Festivali

2020 Yılı 12. Fethiye Yeşilüzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali Kapsamında Hangi Etkinlikler Yapılacak ?

Her yıl düzenli olarak yapılan ve aktiviteler ile dolu olan Kuzugöbeği Mantar Festivali bu yılda birçok etkinlik ile nisan ayında ziyaretçileri ile buluşacak. Festival programı tam olarak açıklanmasa da her yıl yapıldığı gibi 3 günlük dolu dolu bir festival olacak.

Kuzu Göbeği Eğlence
Kuzu Göbeği Eğlence

Festivalde yörenin meşhur mantarı olarak bilinen Kuzugöbeği Mantar çorbası ziyaretçilere ikram edilecek. Ayrıca Kuzugöbeği mantar satın almak isteyen festival ziyaretçileri için de Kuzugöbeği mantar standları olacak. Yörenin bir başka ünlü ürünü de dokuma dastar bezi. Ziyaretçiler festival bünyesinde yörenin birçok ünlü ürünü ile karşılaşacak ve deneyebilecek. 2019 yılı Kuzugöbeği festivalinde kuzugöbeğinin kilosu 120 ile 200 Türk Lirası olarak ziyaretçilere sunulmuştu.2020 | 2021 yılında ise fiyatların ne olacağı ise henüz netleşmedi.

Fethiye Tatil Paketleri
Fethiye Tatil Paketleri

Festival bünyesinde daha önceki yıllarda gerçekleştirilen ve 2020 yılında da gerçekleştirilmesi beklenen aktivitelerden bazıları; eğlencesi çok, adrenalini bol Fethiye tatil paketleri için www.tatil365gun.com adresini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

 • Davul zurna ve delbek dinletisi,
 • Fethiye belediyesi Bando Takımı gösterisi,
 • Halk oyunları gösterileri,
 • Festival konulu yarışma ödül töreni,
 • Geleneksel mantar çorbası ikramı,
 • Dastarhane ziyareti,
 • Yeşil üzümlü ve yöresi şarap yarışması ve akabinde ödül töreni,
 • Ücretsiz konserler,
 • Çocuklara yönelik etkinlikler,
 • Sergiler,
 • Mantar avı,
 • Yöresel üzümcülük ve bağcılık paneli,
 • Geleneksel koşu yarışması ve ödül töreni,
 • Yeşil üzümlü yerel yemek yarışması,
 • Çocuk korosu dinletisi,
 • Sihirbaz gösterileri,
 • Saz korosu dinletisi,
 • Zehirli mantarlar hakkında bilgilendirme paneli,
 • Kuzugöbeği mantar paneli,
 • Sokak müzikleri,
 • Dokumacılık ve dastar sunum defilesi ve daha birçok etkinlik 2020 Yılı 12. Fethiye Yeşilüzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali içeriğinde ziyaretçileri ile buluşmayı bekliyor.

Yorum bırakın