fbpx

Fethiye’nin yeni cazibe merkezi Ölüdeniz Babadağ

Fethiyenin cazibe merkezi

Ölüdeniz Babadağ

Fethiyenin cazibe merkezi Ölüdeniz Babadağ 1970 mt yüksekliğinde ki Ölüdeniz Babadağ nam-ı diğer yamaç paraşütünün dünyaya açılan penceresi. Babadağ uçuş güvenliği, irtifası, Ölüdeniz manzarası ile Dünyanın ve Türkiye’nin sayılı paraşüt pistleri arasında yer almaktadır. Peki Babadağ’da neler yapılacak ? Babadağ’a nasıl çıkılacak ? Babadağ Teleferik ücretleri ne kadar olacak ? şimdi bunlara göz atalım.

2021 yılının ilk ayları ile beraber Babadağ bir başka cazibe merkezi olacak.

2021 yılında hizmete girecek Babadağ Teleferik Projesi ile sadece yamaç paraşütü yapacakların dışında, alternatif doğa sporlarına, açık hava amfi tiyatroda yapılacak konserlere, hayatlarını birleştirecek çiftlerin nikahlarına,  dağın fauna, florasını fotoğraflamak isteyen doğa fotoğrafçılarına ve sergilere katılacak misafirlere de ev sahipliği yapacak. Babadağ yamaç paraşütü aktivitelerine Fethiye tatil paketi satın alarak katılabilirsiniz.

Fethiyenin Cazibe Merkezi Ölüdeniz Babadağ
Fethiye’nin yeni cazibe merkezi Ölüdeniz Babadağ

Gün Batımında Akşam Yemeği

Fethiyenin cazibe merkezi Ölüdeniz Babadağ 1200-1700-1800 ve 1970 mt yüksekliğinde bulunan 180 kişilik restoranında fastfood ürünleri, Akdeniz mutfağı ile Dünya mutfağının seçkin yemeklerini zirve restoran aşçıları tüm maharetlerini göstererek sunulmaktadır. Arz ettiğiniz takdirde Babadağ’dan elde edilen balın sunulduğu kahvaltı, gün batımı eşliğinde yenen yemek yanında alacağınız Babadağ şarabı ile dinlenirken unutamayacağınız keyifli anlar geçirebilirsiniz. Her gün başka güzellikler sunan Babadağ’da yılın 12 ay’ı yamaç paraşütleri sizlere eşlik edecektir.

Fethiye Babadağ’a Nasıl Çıkılır ?

Fethiyenin cazibe merkezi Ölüdeniz Babadağ başlangıç istasyonu Ölüdeniz manzarasını gördüğünüz noktada deniz seviyesinden 350 metre yükseklikten başlamaktadır. Yol kenarında olduğundan ulaşım için minibüsler ile ulaşım kolaydır. Kendi aracınız ile gelen misafirlerimiz için 500 araçlık otoparktan ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Online bilet sistemi üzerinden almış olduğunuz biletiniz ile beklemeden yamaç paraşütü merkezi Babadağ’a çıkabilirsiniz. 60 kabin ile hizmet veren Fethiye Babadağ Teleferik ile Ölüdeniz manzarasını ve yamaç paraşütlerini izleyerek 12 dakikada zirveye ulaşabilirsiniz.

Fethiye Ölüdeniz Babadağ Teleferik Ücretleri Ne Kadar ?

Fethiye Babadağ teleferik ücretleri fiyatları geziciler için çift yön, yamaç paraşütü yapacak misafirler için ise tek yön fiyat tarifesi uygulanmaktadır. 2023 yılı Ölüdeniz Babadağ bilet fiyatları kişi başı 225 TL olarak uygulanacaktır. Biletlerinizi online satış platformu üzerinden satın alabilirsiniz.

Yorum bırakın