fbpx

Fethiye de Aktiviteli Tatil Önerileri

Fethiye de Aktiviteli Tatil Önerileri

Aktiviteli Tatil Önerileri; Artık insanlar sadece deniz, kum, güneş ve disko tatili aramıyorlar. Bu geleneksel tatil anlayışı, yerini yavaş yavaş farklı aktivitelerin ağırlık kazandığı tatil alışkanlıklarına bırakmaya başladı. İnsanlar daha fazla doğada olmak, özgürlüklerinin tadını çıkarmak, bir yandan doğanın gücünü keşfederken bir yandan da hoşça vakit geçirmek ve zinde olmak istiyorlar.

Fethiye Otelleri Tatil Paketleri
Fethiye Otelleri Tatil Paketleri

Bu çerçevede olmak üzere seyahat acenteleri ve tur firmaları da alternatif tatil anlayışı çerçevesinde ve daha fazla spor aktivitesi içeren, rafting, yamaç paraşütü, kayaking, windsurf, zipline (çelik halatlara tutunarak yüksekten inme), dağcılık, okçuluk ve benzer aktiviteler sunan tatil paketleri hazırlamaktadır.

Fethiye De Aktiviteli Tatil Önerileri
Fethiye de Aktiviteli Tatil Önerileri

Bazı tur firmaları, tamamen çeşitli aktiviteler içeren bir haftalık aktiviteli tatil imkanları sunuyor. Bu kapsamda örneğin ATV safari turu yapılıyor. Kirli, tozlu, engebeli ve eğlenceli bir aktivite. Scuba diving (tüplü dalış) ve mini bir denizaltı turu yapılıyor ve denizaltı dünyası keşfediliyor. Sırta takılan ve jetpack denilen bir araç ile denizin üzerinde uçuluyor. Yüksek bir su kaydırağından hızlı iniş ve bir anda metrelerce yükseğe fırlayış da heyecan verici bir başka aktivite.

Fethiye Tüplü Dalış
Fethiye Tüplü Dalış

Yamaç paraşütü yapanlar veya ata binmekten hoşlananlar için de farklı aktiviteler var. Sadece Ölüdeniz’de yamaç paraşütü yapmak için tatile çıkanlar da oluyor. Ama belki içlerinde adrenali en yüksek olan aktiviteler rafting, dağcılık veya mağaracılık.Bir kısım tatil firmaları full extreme paketler hazırlayarak, yukarıda sayılan birçok aktiviteyi birarada müşterilerine sunarken, bir kısım tatil firmaları da belli bir aktiviteyi esas alarak o yönde tatil paketleri sunmaktadır.

Fethiye Ölüdeniz Speed Boat Fiyatları 0538 920 9040
Fethiye Ölüdeniz Speed Boat

Tatillerini tekdüze olmaktan çıkarıp daha eğlenceli veya heyecanlı yapmak isteyen, doğanın yeşilliğini ve denizin maviliğini daha fazla yaşamak isteyen insanlar, özellikle de gençler, aktiviteli tatil paketi seçeneklerine ağırlık vermektedir. Bu paketlerde konaklama yanı sıra farklı günlerde farklı aktiviteler bulunmaktadır.

Bir gün tekne turu ile deniz ve koylar gezilirken, bir gün jeep safari ile dağlara ve ormanlara tırmanılıyor. Bir gün tarihi mekanlar dolaşılırken, bir gün çılgın bir akarsuda rafting yapılıyor. Bir gün yamaç paraşütü yapılırken bir başka gün bir at çiftliğinde ata biniliyor.
Kısaca adrenalin ve macera yaşamak isteyen herkesin tercihlerine uygu Fethiye tatil paketi  imkanı var.

Yorum bırakın