fbpx

Fethiye Dalyan Tekne Turu Fiyatları

Fethiye Dalyan Tekne Turu Fiyatları

Fethiye Dalyan tekne turu, Muğla’nın en çok sevilen tatil yerlerinden biri olan Dalyan bölgesine yapılan tekne turunun genel adıdır. Bu tur kapsamında yörenin müthiş doğa güzelliklerinden tutun da denizin sakinliğine kadar birçok yönden ilgi çeken yerleri görmeniz mümkün. Dalyan bölgesinde gezilecek birçok yer bulunur. Bu nedenle bölgeye rehber ile gitmek turistler tarafından çok daha fazla tercih ediliyor. Nereden baksanız doğanın içinden olan bu ilçeye olan yolculuklar günü birlik olarak gerçekleştirilmekte. Peki Fethiye Dalyan tekne turu kaç kişiliktir? Ücretleri ne kadar? Merak edilenler ve benzeri soruların cevapları için okumaya devam edebilir bütçe dostu fiyatlar ile Dalyan tekne turu avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Dalyan Tekne Turu Programı

 Dalyan tekne turu programı kapsamında yemyeşil ormanlar, sakinlik ve huzuru bir arada görebileceğiniz alanlarda vakit geçirmeniz olanaklı hale geliyor. İlçe birçok yönden saklı güzellikler ile doludur. Bu nedenle ilçeyi bilen rehberler ile birlikte yapılan geziler turistler için çok daha anlamlı ve verimli olmakta.

İlçenin geçmişinin de bir hayli zengin olması nedeni ile tekne turu için sıklıkla tercih ediliyor. Dalyan tekne turu için öncelikle bir gün ayırmanız gerekir. Sabah erken saatlerde toplanma noktasında buluşulduktan sonra program başlar. Tekne turunda uğranan birçok durak vardır. bunlardan ilki Sultaniye Kaplıcaları olarak biliniyor. Burada açık yüzme havuzlarında yüzebilir ve nereden baksanız iki bin yıllık geçmişin izlerini gözlemleyebilirsiniz.  Burada Roma ve Bizans zamanlarında hastaneler olduğu da biliniyor. Ölemez Dağı eteklerinde bulunan bu harika kaplıcalar sizi şaşırtabilir. Burada yapılan aktivitelerden en çok ilgi göreni ise Dalyan Çamur Banyosudur. Çamur banyoları doğal şifa kaynağı olarak nitelendirilebilir. Kaplıcada verilen mola kapsamında misafir çamur banyosu alanına da götürülmektedir.

Fethiye Dalyan Tekne Turu Fiyatlari 1

Tur kapsamında sonraki durak Kral Mezarları olarak listeleniyor. Tekne turu dahilinde öğlen yemeği verilmektedir. Dalyan Kral Mezarları, geçmiş dönemde yaşamış antik çağ insanlarının mimarı yeteneklerinin en büyük göstergelerinden biri olarak biliniyor. Burada misafirler için bir fotoğraf molası verilmekte. Alanda harika fotoğraflar çekmeniz mümkün.

Sonraki durak ise İztuzu Plajı. Bu plajda çılgınlarca yüzebilir ve denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Şezlong kapma yarışlarının yapıldığı kalabalık sahilleri bir kenara bırakın ve berrak suda sakinliğin içinde yüzmenin keyfini çıkarın. Gerçek anlamda burada verilen yüzme molası ziyaretçilere yetmeyebiliyor. Ancak tur boyunca uğranacak birçok durak olması nedeni ile yaklaşık 1 saatlik bir İztuzu Plajı molası veriliyor. Yüzme aktivitesi sırasında rehberler tarafından bölgenin tarihi, merak edilen yönleri gibi bilgiler de ziyaretçilere anlatılıyor. Plajı diğer plajlardan ayıran en önemli nokta ise denizin ortasına doğru ilerleyen bir yönünün olması. Burasını özel kılan bir başka nokta ise Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtalarını her yıl bıraktıkları yer olmasıdır. Belki kaplumbağalar ile tanışma fırsatına bile erişebilirsiniz.

İztuzu plajından sonra Dalyan tekne turu tamamlanmaktadır. Gün sonuna ulaşıldıktan sonra dağılan bu turda gerek yemek gerekse misafirlerin başka birçok ihtiyacı karşılanmaktadır. Dalyan hakkında aklınızda kalacak hatıraları ölümsüzleştirmek ve tur boyunca eğlenceli zaman geçirmek için mutlaka Dalyan tekne turu fırsatlarından yararlanın.

Dalyan Tekne Turu Fiyatları

Dalyan tekne turu fiyatları, tur saatine ve zamanına göre değişiklik gösterebilmektedir. Fiyatla sezon yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Dalyan tekne turu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0538 920 9040  numaralı iletişim hattından faydalanabilirsiniz. Bununla birlikte Fethiye tatil aktiviteleri ile tatilinizi renklendirmek ve unutulmaz kılmak için www.tatil365gun.com adresini de ziyaret edebilirsiniz.

Yorum bırakın