0538 920 9040 Fethiye’de Muhafazakar Tatil

Fethiye’de Muhafazakar Tatil; Ülkemizde yakın bir zamana kadar, muhafazakar anlayışa sahip insanların tatil yapabileceği konaklama tesisi sınırlı sayıdaydı. Ancak ülkemizin Müslüman bir ülke oluşu ve inanışları gereğince kendi istek ve beklentileri karşılığında tatil yapmak isteyenlerin talepleri yükselmeye başlamıştır. Ama diğer yandan özellikle Körfez ülkeleri başta olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerindeki Müslüman ülkelerden ülkemize önemli bir sayıda turist gelmektedir.

Fethiye Muhafazakar Villa
Fethiye Muhafazakar Villa

Ülkemizin turizm konusunda dünyadaki sıralaması oldukça yukarıdadır. Hem ülkemize gelen turist sayısı hem de turizmden elde edilen gelir bakımından rakamlar sevindirici boyuttadır. Özellikle Suudi Arabistan, Mısır, Kuveyt, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi gelir seviyesi yüksek Arap ülkeleri, tatil için ülkemizi tercih etmektedir.

Fethiye Muhazakar Villalar
Fethiye Muhazakar Villalar

Böyle olunca turizm cenneti ülkemizin turizm bölgelerinde, birbirinden güzel konaklama tesislerinde, genç ve dinamik bir otelcilik anlayışı ile, geleneksel aile yapısına sahip ve muhafazakar kesimin tatil anlayışına uygun hizmet sunulması önem kazanmıştır.
Bu çerçevede önemli bir turizm bölgesi olan Fethiye’de de muhafazakar tatil anlayışına uygun konaklama tesislerinin sayısı artmıştır.

Muhafazakar Tatil Villaları
Muhafazakar Tatil Villaları

İslam dininin kurallarına uygun bir yaşam tarzını kabul etmiş aileler için, geleneksel değer yargıları çok önemlidir. Bu değer yargıları, insanların kendilerinin ve ailelerinin tüm yaşantısını etkilemektedir. Bu aileler tatil yaptıkları zaman da konaklama tesislerinin bu değer yargılarına uygun olmasını talep etmektedir.
Artık muhafazakar kesim için ülkemizdeki tesislerin sayısı giderek artmaktadır. Bu tesislerde alkol bulunmamakta, erkekler ve bayanlar ayrı havuzlarda ve plajda kendilerine ayrılmış yerlerde banyo yapmakta ve güneşlenmektedir. Bu tesisler her türlü hizmetin İslam dini koşullarına uygun olması konusunda özen göstermektedir.

Fethiye Korunaklı Villalar
Fethiye Korunaklı Villalar

Fethiye’de, İslam’a uygun tatil yapmak isteyen muhafazakar ailelere hizmet veren çok sayıda otel, tatil köyü ve turistik tesis bulunmaktadır. Bu tesislerde sıradan otellerin eğlence anlayışının aksine, muhafazakar ailelerin sahip oldukları ahlak anlayışına uygun hizmet verilmektedir.

Yorum bırakın