fbpx

 Bir yolunu bulup Fethiyeyi keşfedin

 Bir yolunu bulup Fethiyeyi keşfedin

 

Bir yolunu bulup; Fethiyeyi keşfedin; Tatilcilerin en çok tercih ettiği turizm merkezlerinden olan Fethiye’yi keşfetmek için mutlaka bir yolunu bulmalısınız. Tüm işlerinizi bir kenara bırakıp, hafta sonu için dahi kaçamak yapabileceğiniz bu harika alanda geçireceğiniz saatlerin keyfine varabileceksiniz. Pek çok güzelliğiyle sizleri de etkileyecek olan Fethiye tatilinizde hayran kalacağınız gezilecek ve keşfedilecek yerler ile ilgili rotaları sizler için belirliyoruz.

 

Bir kez gelmeniz halinde, bir sonraki tatilinizde yine bir yolunu bulup; Fethiye’yi keşfedin. Çünkü ilk kez gelenler için tek sezonda keşfedilemeyecek kadar fazla güzelliği bulunmaktadır. İşte bunlar arasında en önemlileri;

 Bir Yolunu Bulup Fethiyeyi Keşfedin
Bir yolunu bulup Fethiyeyi keşfedin

Ölüdeniz’i Keşfedin

Denizin tadını çıkarmak istediğiniz bir tatil için keşfetmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir. Dünyanın eşsiz plajlarına sahip olan Ölüdeniz sayesinde tatile doyamayacaksınız. En kalabalık yerlerden olan bu alana ulaşmak istediğinizde tüm planlarınızı günler öncesinden yapmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer bunu başaramazsanız, ikinci tercihinizi Belcekız Plajı’ndan yana yapmanızı önermekteyiz. Özellikle yamaç paraşütü yapmak isteyenlerin bu bölgenin tutkunu olduğunu söyleyebiliriz. Babadağ yamaç paraşütleri siz denizde yüzerken tatilcilere her daim gökyüzünde eşlik etmektedir. 

 Bir yolunu bulup Fethiyeyi keşfedin

Belcekız Plajını Keşfedin

Fethiye tatillerinin en uğrak noktası haline gelen Belcekız Plajı’nı keşfetmek isteyebilirsiniz. Ölüdeniz’in hemen yanında yer alan ve tertemiz denize sahip olan bu plajda her saatinizi eşsiz bir şekilde geçirebilirsiniz. Yemek yeme, denizin keyfini çıkarma ve yakınlarında bulacağınız otellerde konaklama keyfini yaşayabilirsiniz.

 Bir Yolunu Bulup Fethiye Yi Keşfedin
Bir yolunu bulup Fethiyeyi keşfedin

Kelebekler Vadisi’ni Keşfedin

İçerisinde 80’den fazla kelebek türünü barındıran ve ismini de buradan alan Kelebekler Vadisi, Fethiye tatilinizde keşfetmeniz gereken alanlar arasında yer almaktadır. Akdeniz ve Ege kültürünün mutfaklarına da yansıdığını göreceğiniz Fethiye’de benzersiz lezzetleri sunacak otellerin ve enfes manzaralı odaların Kelebek Vadisi’ne en yakın konumda olmasını tercih edebilirsiniz. Ölüdeniz plajından hareket eden Ölüdeniz Kelebekler vadisi tekne turları ile unutulmaz tatil anıları biriktirebilirsiniz. 

 

Kabak Koyu’nu Keşfedin

Özellikle gençlerin tercih ettiği bu mekanlarda harika doğal güzellikleri keşfetmek mümkündür. Ölüdeniz’e 17 km mesafede bulunan bu alanın etrafı derin bir vadidir. Bu vadiden denize uzanan uçsuz bucaksız kumsalı bulunmaktadır. Belirli bir noktaya kadar düzenlenen etkinliklerdeki tur tekneleriyle ulaşım sağlayacağınız bir adrestir. Dilerseniz aracınızla tespit edeceğiniz bir konuma kadar ilerledikten sonra geri kalan yolu ise yürüyerek tamamlayabilirsiniz. Çok fazla sayıda otele sahip olan, hareketli kafe ortamlarını barındıran ve restoranlarıyla da dikkatleri çeken bu alanlarda konaklamanın keyfini yaşayabilirsiniz.

 

Kayaköy’ü Keşfedin

Son yıllarda hareketlenmeye başlayan alanlardan birisidir. Bir süre boş kalsa da, sanatseverler başta olmak üzere tüm tatilcilerin dikkatini çekmektedir. Fethiye gezisine katılmak istediğinizde düzenlenen turlarda, Kayaköy’ü keşfetmeniz için avantajlı seçeneklere ulaşabilirsiniz. Gezi ve kamp planlarına dahil edilen bu alanda ilginizi çekecek harika yerleri görebilirsiniz. Harika bir ambiyansa sahip olan Kayaköy’ü keşfetmek istediğinizde özel olarak tadabileceğiniz şarapların bulunduğu mahzeni görebilirsiniz. Diğer yandan nezih ve sakin alanlarda kahvaltı öğünlerini ve diğer yemek türlerini bulmanızı sağlayacak restoranların sayısı da bir hayli fazladır. Son yıllarda özel havuzlu villa kiralama konusunda oldukça popüler Kayaköy, yaz aylarında binlerce misafir ağırlamaktadır.

 

Gemiler Adası’nı Keşfedin

Kayaköy’den sonra Gemiler Adası’na gitmeyi tercih ettiğinizde, harika manzaraları keşfedebilirsiniz. Korunan alanlardan olan ve en güzel ikinci koy olma özelliğini taşıyan Gemiler Adası’nın Gemiler Koyu ve Gemiler Vadisi’ni gezme fırsatını yakalayabilirsiniz. Harika kumsalları, eski medeniyetlerin kalıntıları ve zeytinle çam ağaçları arasında geçireceğiniz tatilinize doyamayacaksınız.

 Bir Yolunu Bulup Fethiye Yi Keşfedin
Bir yolunu bulup Fethiyeyi keşfedin

Çalış Plajı’nı Keşfedin

Fethiye’nin merkezine yalnızca 5 km uzaklıkta bulunan bu plaj, daha çok sakin bir tatil ve deniz keyfini yaşamak isteyenler için idealdir. Diğer plajlara göre hareketliliği daha az olan bu alanda su sporu aktivitelerine olan merakınızı en iyi şekilde giderebilir ve eşsiz deneyimleri yaşayabilirsiniz.

 

Yorum bırakın